Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filologiczny, Katedra Dramatu i Teatru
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • nauki o kulturze i religii

Opis stanowiska

konkurs na stanowisko asystenta

Nasze wymagania

  • posiadanie stopnia doktora w dyscyplinie nauki o kulturze i religii lub nauki o sztuce uczelni polskiej
  • specjalizacja oraz posiadaniedorobek naukowy w zakresie badań teatralnych, badań nad sztuką współczesną;
  • posiadanie doświadczenia w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w zakresie historii teatru i dramatu, teatru i dramatu współczesnego, badań nad performatyką, teatrem muzycznym (minimum 1 rok);
  • posiadanie ogólnejwiedzy na temat prowadzenia badań naukowych
  • biegla znajomość języka polskiego w mowie i piśmie;

Mile widziane

  • doświadczenie związane z pracą w teatrze, zespole teatralnym lub przy organizacji widowisk artystycznych
  • prezentacja dwóch opisów zajęć proponowanych studentkom i studentom produkcji teatralnej i organizacji widowisk.

Zakres obowiązków

  • w zakresie pracy badawczej - czynne uczestniczenie w konferencjach naukowych oraz systematyczne publikowanie monografii autorskich i artykułów naukowych w wydawnictwach i czasopismach naukowych zamieszczanych w aktualizowanym wykazie czasopism naukowych i wydawnictw MEiN,
  • w zakresie pracy dydaktycznej - prowadzenie zajęć na kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk (m.in. praktycznych warsztatów, konwersatoriów dot. współczesnego teatru i dramatu, seminariów licencjackich),
  • w zakresie pracy organizacyjnej - aktywne włączanie się w działania organizacyjne na rzecz katedry, instytutu i wydziału,
  • obecność przez co najmniej trzy dni robocze w Łodzi.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • kwestionariusz osobowy; dostępny na stronie https://www.uni.lodz.pl/kariera :
  • oświadczenie, że Uniwersytet Łódzki będzie jego/jej podstawowym miejscem pracy dostępny na stronie https://www.uni.lodz.pl/kariera :
  • życiorys, a w nim wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych (publikacji, referatów konferencyjnych, staży i projektów naukowych itp.);
  • odpis dyplomu doktorskiego lub postanowienie komisji o przyjęciu publicznej obrony doktoratu;