Asystent stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

WCH.1210-13/2023

Ogłoszenie o wolnym stanowisku w ramach projektu NCN SONATA 17 nr 2021/43/D/NZ5/02559: „Ból przewlekły w otyłości: od mechanizmów komórkowych po nowe strategie dla celowanej terapii”. Kierownik projektu: dr Anna Piotrowska-Murzyn. Kierownik projektu z ramienia UW: Prof. dr hab. Aleksandra Misicka-Kęsik.

Nasze wymagania

  • stopień doktora nauk w zakresie biologii, biotechnologii, biochemii, farmacji, medycyny lub nauk pokrewnych (wymagany najpóźniej w momencie rozpoczęcia pracy)
  • umiejętność pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi oraz posiadanie certyfikatu ukończenia szkolenia dla osób uczestniczących w wykonywaniu procedur doświadczalnych
  • umiejętność pobierania tkanek (rdzeń kręgowy, struktury mózgu, wątroba, nerw kulszowy) oraz krwi od myszy i szczurów
  • znajomość anatomii zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem rdzenia kręgowego
  • umiejętność przygotowania materiału biologicznego do badań chemicznych
  • umiejętność pobierania tkanek do analiz biochemicznych oraz umiejętność przeprowadzenia analiz biochemicznych: RT-qPCR, Western blot, immunohistochemia
  • umiejętność przeprowadzenia analizy statystycznej uzyskanych wyników
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • doświadczenie w obszarze tematycznym i metodologicznym projektu
  • umiejętność pracy zespołowej
  • Kandydat/ka musi spełniać wymagania zawarte w art. 113 ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dn. 20.07.2018 (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742).

Zakres obowiązków

  • pobieranie materiału biologicznego od myszy i szczurów (struktury mózgu, rdzeń kręgowy, wątroba, nerw kulszowy, krew)
  • zabezpieczenie materiału biologicznego i przygotowanie go do dalszych analiz chemicznych i biochemicznych
  • homogenizacja materiału biologicznego do analiz chemicznych
  • przeprowadzanie badań biochemicznych oraz pomoc w wykonywaniu analiz chemicznych (HPLC/LC-MS)
  • analiza i interpretacja uzyskanych wyników oraz przygotowanie manuskryptów
  • prowadzenie dokumentacji naukowej uzyskanych wyników
  • prezentacja uzyskanych wyników na konferencjach naukowych, sympozjach i warsztatach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym

Oferujemy

  • znaczące możliwości rozwoju kariery naukowej i poszerzanie wiedzy i umiejętności, zdobywanie doświadczenia oraz nawiązywanie kontaktów zawodowych.
  • Dzięki interdyscyplinarnemu charakterowi projektu osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie potrafiła połączyć wiedzę z zakresu biologii, medycyny i farmakologii z umiejętnościami analitycznymi nabytymi na Wydziale Chemii UW.
  • Zatrudnienie na pełnym etacie, 18 miesięcy. Praca od ok. lutego 2024 do 31.07.2025 (z możliwością przedłużenia), na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys (CV)
  • informacja o przetwarzaniu danych osobowych
  • oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji zasad przeprowadzenia konkursów na UW
  • kopię dyplomu ukończenia studiów III stopnia
  • lista publikacji i wystąpień konferencyjnych
  • lista projektów grantowych przy których kandydat współpracował