Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filozoficzno-Historyczny
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łodź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • historia

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko asystenta w Katedrze Historii Polski i Świata po 1945 r.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia: 16.01.2024

Nasze wymagania

  • Magisterium z obszaru nauk humanistycznych, w dyscyplinie: historia
  • Dorobek naukowy w zakresie historii Polski po II wojnie światowej, a zwłaszcza publikacje w czasopismach punktowanych z listy MNiSW
  • Udokumentowane uczestnictwo w konferencjach naukowych (krajowych i zagranicznych)
  • Ze względu na profil badawczy Katedry i realizowane zadnia dydaktyczne poszukiwani są kandydaci specjalizujący się w problematyce dziejów politycznych i społecznych Polski po II wojnie światowej, w tym polityce zagranicznej PRL i III RP oraz historii Łodzi i regionu, aby kandydat mógł prowadzić zajęcia dydaktyczne obejmujące dzieje Polski po 1945 r. oraz tematykę związaną ze specjalnością turystyczną
  • Pożądana jest dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, ażeby przyszły asystent mógł publikować swoje artykuły w czasopismach anglojęzycznych, wygłaszać referaty na międzynarodowych konferencjach oraz prowadzić zajęcia dla studentów w tym języku
  • Potrzeby badawcze, w tym tematyka miejsca powojennej Polski w Europie Środkowo-Wschodniej, wymagają także od kandydata znajomości w stopniu co najmniej podstawowym języka niemieckiego lub rosyjskiego
  • Udokumentowane doświadczenie dydaktyczne

Mile widziane

  • Doświadczenie związane z pozyskiwaniem funduszy na prowadzenie działalności naukowej lub popularyzatorskiej
  • Doświadczenie wynikające z kwerend archiwalnych w kraju lub za granicą
  • Doświadczenie w pracy organizacyjnej

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych z historii Polski po 1945 r.
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych, w tym na specjalności turystycznej
  • Uczestniczenie w życiu organizacyjnym Katedry Historii Polski i Świata po 1945 r.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy (https://www.uni.lodz.pl/kariera)
  • podanie o zatrudnienie skierowane do Rektora Uniwersytetu Łódzkiego
  • informacja o działalności naukowej, organizacyjnej, społecznej oraz wykaz publikacji
  • odpis dyplomu magisterskiego
  • opinia opiekuna naukowego lub przełożonego o walorach kandydata