Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

1) do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymagania określone w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2021 r. poz. 478, z późn. zm.) oraz Statucie Politechniki Krakowskiej (załącznik do uchwały Senatu PK nr 54/o/05/2019 r. z 29 maja 2019 r., § 57) na stanowisku asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych,
2) przewidywana data rozpoczęcia pracy: 1.03.2024 r.
3) miejsce pracy i rodzaj umowy: Katedra Automatyki i Informatyki na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, umowa o pracę – pełny wymiar czasu pracy,
4) okres zatrudnienia: czas określony od 1.03.2024 r. do 28.02.2026 r.
5) reprezentowana dyscyplina naukowa: Automatyka, elektronika i elektrotechnika
i technologie kosmiczne

Nasze wymagania

  • Ukończenie studiów stacjonarnych jednolitych magisterskich lub drugiego stopnia w zakresie informatyki (lub pokrewnych)
  • Uzyskanie znaczących osiągnięć w czasie studiów i/lub dotychczasowej pracy zawodowej, w tym publikacji naukowych, patentów, osiągnięć w ramach działalności kół naukowych lub konkursów, odbycie staży polskich i zagranicznych itp.
  • Mocne zaangażowanie w pracę badawczą, dydaktyczną i organizacyjną
  • Znajomość języka polskiego i języka angielskiego (poziom min. B2)
  • Przygotowanie pedagogiczne lub zobowiązanie do uzupełnienia go w pierwszym roku zatrudnienia

Zakres obowiązków

  • Realizacja pensum dydaktycznego w języku polskim na kierunkach Informatyka w Inżynierii Komputerowej, Elektrotechnika i Automatyka i/lub Infotronika na zasadach określonych w Regulaminie Pracy Politechniki Krakowskiej, tj. w wymiarze: 240 godzin w roku akademickim oraz konsultacje dla studentów
  • Praca badawcza w zespole lub samodzielna o charakterze interdyscypli-narnym z szerokim wykorzystaniem wiedzy i technologii informatycznych, udokumentowana osiągnięciami i publikacjami naukowymi, deklarowanymi głównie w dyscyplinie wydziałowej Automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne.
  • Opieka nad stanowiskami laboratoryjnymi, ich rozbudowa, opracowywanie instrukcji i materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć; przeprowadzanie zaliczeń itp.
  • Realizacja zadań, związanych ze współpracą z przemysłem – zlecenia, projekty B+R
  • Praca organizacyjna w katedrze, na wydziale i/lub uczelni

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie do JM Rektora Politechniki Krakowskiej o zatrudnienie na stanowisku asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych
  • Szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu nauki i dotychczasowego zatrudnienia)
  • Kserokopie dokumentów poświadczających ukończenie studiów stacjonarnych jednolitych magisterskich lub drugiego stopnia na kierunku informatyka (lub na kierunkach pokrewnych)
  • Wykaz publikacji / patentów i innych osiągnięć stanowiących dorobek kandydata (preferowane są publikacje w czasopismach lub konferencjach z listy MNiSW z dn.5.01.2024 r. Komunikat Ministra Nauki z dnia 05 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Portal Gov.pl (www.gov.pl) )
  • Zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego lub zobowiązanie do jego odbycia
  • Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego.
  • List polecający kandydata na stanowisko asystenta badawczo-dydaktycznego, np. przez promotora, przełożonego.
  • Ankieta personalna/ Kwestionariusz osobowy dostępny pod adresem https://www.pk.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=88&Itemid=962&lang=pl
  • Deklaracja kandydata, że Politechnika Krakowska będzie jego podstawowym miejscem pracy
  • Oświadczenie o zdolności do czynności prawnych oraz niekaralności (zgodnie z art. 113 Ustawy)