Asystent stanowisko dydaktyczne

Akademia Piotrkowska, Wydział Humanistyczno-Administracyjny, Zakład Administracji
Akademia Piotrkowska
  • Miejsce: Piotrków Trybunalski
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

Wybrany kandydat zatrudniony na stanowisku asystenta zobowiązany będzie do prowadzenia działalności dydaktycznej w dyscyplinie nauki prawne. Ponadto do obowiązków kandydata będzie należało aktywne uczestnictwo w działalności związanej z funkcjonowaniem i promocją Zakładu Administracji. Działalność dydaktyczna w wymiarze określonym w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1668), art. 127, pkt. 1.2, pkt. 6.1, pkt. 7 odbywać się będzie w ramach kierunku administracja oraz innych, w zależności od potrzeb kierunków kształcenia.

Nasze wymagania

  • Posiadanie stopnia magistra na kierunku zarządzanie.
  • Doświadczenie w pracy naukowej na poziomie instytucjonalnym, dodatkowo uzyskanie stopnia doktora w obszarze nauk społecznych, w bliskiej perspektywie czasowej.
  • Doświadczenie w działalności dydaktycznej w dyscyplinie nauki prawne.
  • Co najmniej 5 opublikowanych publikacji naukowych opublikowanych (preferowane rozdziały w monografiach) lub studiach pokonferencyjnych.
  • Czynne uczestnictwo w konferencjach naukowych. Aktywny udział w konferencjach, sympozjach, seminariach itp. (w tym udział bierny w minimum 10 i udział czynny w minimum 5 konferencjach), możliwie na zaproszenie.
  • Doświadczenie w organizowaniu projektów naukowych (konferencji, kongresów, sympozjów itp.),
  • Doświadczenie w redakcji tekstów i czasopism naukowych punktowanych (na przykład pełnienie obowiązków sekretarza redakcji czasopisma z listy właściwego ministra),
  • Odbyty staż naukowy (krajowy lub zagraniczny).

Zakres obowiązków

  • Obowiązki dydaktyczne: Wybrany kandydat będzie prowadzić zajęcia dydaktyczne na Wydziale Humanistyczno-Administracyjnym Akademii Piotrowskiej związane ze stanowiskiem asystenta w ramach pensum określonego w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1668), art. 127, pkt. 1.2, pkt. 6.1, pkt. 7 dla studentów 1 i 2 stopnia oraz studia podyplomowe wynikające z programu kształcenia, w tym praktyki zawodowe i współpracę z interesariuszami zewnętrznymi, krajowymi i zagranicznymi.
  • Obowiązki organizacyjne: Organizowanie konferencji, seminariów, warsztatów; uczestnictwo w komisjach uczelnianych, wydziałowych, instytutowych oraz innych przedsięwzięciach związanych z procesem kształcenia studentów.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie na stanowisko asystenta.
  • Formularz kandydata o zatrudnienie nauczyciela akademickiego na stanowisku asystenta, https://apt.bip.gov.pl/oferty-pracy/.
  • Odpis dyplomu o nadaniu stopnia/tytułu naukowego.
  • Życiorys zawodowy.
  • Wykaz publikacji, ze szczególnym uwzględnieniem publikacji od uzyskania tytułu/stopnia naukowego.
  • Wykaz prowadzonych zajęć dydaktycznych.
  • Odpisy dyplomów/zaświadczeń potwierdzających dodatkowe kwalifikacje, itd.