Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Instytut Sieci Teleinformatycznych
Politechnika Poznańska
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: część etatu, umowa o pracę
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Do obowiązków przyszłych asystentów będzie należało przygotowanie i realizacja zajęć dydaktycznych (laboratoria, ćwiczenia, projekty) na kierunkach studiów: informatyka, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja.

Nasze wymagania

  • co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny,
  • dobra opinia ze studiów (średnia ocen, aktywność w kołach naukowych, inna działalność, publikacje) potwierdzoną przez opiekuna naukowego, przełożonego w pracy lub promotora pracy magisterskiej
  • predyspozycje do pracy w charakterze nauczyciela akademickiego,
  • predyspozycje do pracy badawczej
  • znajomość zagadnień matematycznych z zakresu kombinatoryki, logiki i analizy danych
  • znajomość programowania
  • biegła znajomość języków polskiego i angielskiego.

Zakres obowiązków

  • przygotowanie i realizacja zajęć dydaktycznych (laboratoria, ćwiczenia, projekty) na kierunkach studiów: informatyka, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja
  • prowadzenie pracy badawczej

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie skierowane do JM Rektora Politechniki Poznańskiej
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie i dla pracownika,
  • CV wraz z opisem dorobku naukowego (wykaz publikacji, udziału w projektach badawczych, opinią promotora dotycząca zaawansowania rozprawy doktorskiej (dla kandydatów z otwartym przewodem doktorskim), doświadczenia dydaktycznego oraz aktywności w życiu akademickim
  • arkusz kwalifikacyjny (zał. nr 1 do Zasad polityki kadrowej),
  • zdjęcie
  • kopie dyplomów (oryginały do wglądu)
  • oświadczenie, że Politechnika Poznańska będzie dla kandydata podstawowym miejscem pracy (zał. nr 2 do Zasad polityki kadrowej),
  • oświadczenie zgodnie z art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (zał. nr 3 do Zasad polityki kadrowej),
  • oświadczenie o dziedzinie i dyscyplinie, w której kandydat będzie prowadził działalność naukową oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na zaliczenie do liczby pracowników prowadzących działalność naukową zał. nr 7 i 8 do Zasad polityki kadrowej) oraz oświadczenie o procentowym udziale czasu pracy związanej z prowadzeniem działalności naukowej w dyscyplinie/dyscyplinach (zał. nr 9 do Zasad polityki kadrowej),
  • opcjonalnie: potwierdzenie ukończenia kursu pedagogicznego
  • klauzula informacyjna