Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdynia
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, praca dodatkowa lub tymczasowa
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki o Ziemi i środowisku

Opis stanowiska

Prowadzenie zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim, doświadczeń laboratoryjnych i prac terenowych.

Nasze wymagania

  • ukończone studia magisterskie w zakresie oceanografii lub równoważne,
  • doświadczenie w prowadzeniu badań z zakresu ekofizjologii roślin morskich oraz ekologii,
  • doświadczenie w opracowywaniu danych ekologicznych i taksonomicznych przy użyciu zaawansowanych narzędzi statystycznych,
  • doświadczenie w prowadzeniu eksperymentów z zakresu fizjologii glonów morskich i sinic,
  • udokumentowany oryginalny dorobek naukowy w recenzowanych czasopismach, potwierdzający doświadczenie w ww. zakresie,
  • czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach, sympozjach i seminariach krajowych oraz międzynarodowych,
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim z zakresu ekologii i botaniki morskiej,
  • a) dobra znajomość języka polskiego i angielskiego, osoba zatrudniona będzie zobowiązana do przygotowania i poprowadzenia w ramach pensum dydaktycznego zajęć w tych dwóch językach.

Zakres obowiązków

  • kształcenie i wychowywanie studentów,
  • przygotowanie i prowadzenie zajęć dydaktycznych, w tym w języku obcym, zaliczanych do pensum dydaktycznego,
  • prowadzenie działalności naukowej, obejmującej badania naukowe iprace rozwojowe,
  • upowszechnianie wyników działalności naukowej, w postaci artykułów naukowych i monografii naukowych,
  • obowiązki organizacyjne na rzecz Katedry i Wydziału.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowanego do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego,
  • kwestionariusz osobowy (formularz do pobrania na stronie: https://oig.ug.edu.pl/wydzial/oferty-pracy),
  • kopia dyplomu magisterskiego,
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego,
  • dokumenty poświadczające doświadczenie, o którym mowa w kryteriach konkursowych,
  • opinia z dotychczasowego miejsca pracy lub opinii opiekuna naukowego,
  • oświadczenie o czynnej znajomości języka angielskiego,
  • Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu.