Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Inżynierii i Technologii Chemicznej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria chemiczna

Nasze wymagania

  • • wykształcenie wyższe techniczne z zakresu inżynierii chemicznej i procesowej lub technologii chemicznej;
  • • uzyskanie znaczących osiągnieć w czasie studiów lub posiadanie doświadczenia w realizacji prac naukowo-badawczych, lub dorobku publikacyjnego;
  • • predyspozycje do pracy naukowej i do pracy ze studentami;
  • • dorobek naukowy z zakresu inżynierii chemicznej lub technologii chemicznej, w szczególności z zakresu procesów katalitycznego wytwarzania olefin, wysokotemperaturowych procesów przetwarzania węglowodorów, potwierdzony publikacjami w czasopismach zagranicznych;
  • • udokumentowana znajomość języka angielskiego;
  • • umiejętność prowadzenia zajęć́ dydaktycznych w języku polskim;
  • • umiejętność pracy badawczej w zakresie technologii chemicznej;
  • • posiada przygotowanie pedagogiczne lub uzupełni go w pierwszym roku zatrudnienia

Mile widziane

  • • Stopień naukowy doktora z zakresu inżynierii chemicznej, złożona praca doktorska z zakresu inżynierii chemicznej lub potwierdzenie promotora o 80% stanie zaawansowania pracy doktorskiej z zakresu inżynierii chemicznej
  • • Znajomość́ oprogramowania: Word, Grapher, Excel, PowerPoint, AutoCad, MathCad, oraz programów do modelowania molekularnego.
  • • Znajomość technik badawczych z zakresy katalizy, takich jak: chromatografia gazowa, spektroskopia UV-Vis, badania temperaturowo programowanej redukcji/desorpcji, XRD, SEM-TEM

Zakres obowiązków

  • Badania naukowe w zakresie głównej dyscypliny reprezentowanej na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej, tj. Inżynieria Chemiczna.
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych w zakresie przedmiotów podstawowych i kierunkowych dla kierunków kształcenia: Technologia Chemiczna, Inżynieria Chemiczna i Procesowa, Biotechnologia.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • podanie do JM Rektora Politechniki Krakowskiej o zatrudnienie na stanowisku asystenta badawczo-dydaktycznego,
  • • szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia)
  • • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • • wykaz dorobku naukowego,
  • • informacje o doświadczeniu zawodowym,
  • • potwierdzenie odbycia szkolenia pedagogicznego lub deklaracja uzupełnienia w pierwszym roku zatrudnienia,
  • • potwierdzenie znajomości języka obcego,
  • • ankieta personalna.