Asystent stanowisko badawcze

Inżynierii i Technologii Chemicznej
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria chemiczna

Nasze wymagania

  • wykształcenie: stopień doktora dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych (przykładowo w zakresie inżynierii chemicznej/inżynierii materiałowej)
  • staż pracy: min. 4 lata pracy laboratoryjnej (w ten okres wlicza się okres realizacji pracy doktorskiej)
  • doświadczenie w realizacji projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z zakresu badań podstawowych oraz badawczo-rozwojowych na stanowisku Kierownika Projektu
  • udokumentowana znajomość języka angielskiego
  • niezbędne umiejętności lub kwalifikacje zawodowe: - znajomość tematyki z zakresu materiałów polimerowych lub technologii chemicznej lub inżynierii chemicznej lub inżynierii materiałowej, w szczególności z zakresu procesów fotopolimeryzacji i technik monitorowania procesów indukowanych fotochemicznie potwierdzony publikacjami w czasopismach zagranicznych
  • umiejętność obsługi aparatury naukowej takiej jak foto-DSC, real-time foto-reometr, real-time foto-FT-IR
  • umiejętność samodzielnego planowania i przeprowadzania badań
  • posiadanie dorobku naukowego, udokumentowanego publikacjami w recenzowanych czasopismach w dyscyplinie inżynierii materiałowej, inżynierii chemicznej (pierwszy autor co najmniej 10 publikacji w czasopismach zagranicznych), wystąpieniami konferencyjnymi o zasięgu międzynarodowym oraz współautorstwo patentów krajowych (co najmniej 5) i zgłoszeń patentowych

Mile widziane

  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole
  • systematyczność, dokładność w działaniu i dobra organizacja pracy
  • umiejętność samodzielnego, rzetelnego i odpowiedzialnego działania w celu realizacji powierzonego zakresu obowiązków

Zakres obowiązków

  • Badania naukowe w zakresie głównej dyscypliny reprezentowanej na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej, tj. Inżynieria Chemiczna.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • podanie do JM Rektora Politechniki Krakowskiej o zatrudnienie na stanowisku asystenta badawczego,
  • • szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia oraz szczegółowym wykazem dorobku naukowego)
  • • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • • potwierdzenie znajomości języka obcego
  • • ankieta personalna