Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Praca związana z badaniami i dydaktyką

Nasze wymagania

  • tytuł magistra inżyniera w dyscyplinie inżynieria mechaniczna lub pokrewnej (np. automatyka, robotyka, elektronika, mechatronika)
  • przygotowanie do prowadzenia zajęć dydaktycznych na wyższej uczelni w zakresie co najmniej 2 z wymienionych poniżej obszarów tematycznych: mechanika ( w tym - drgania), automatyka, robotyka, programowanie i metody numeryczne (w szczególności znajomość środowiska Matlab oraz co najmniej jednego z języków: C, C++, Java, Python), sztuczna inteligencja, modelowanie i projektowanie układów mechatronicznych, przetwarzanie sygnałów i obrazów
  • przygotowanie merytoryczne umożliwiające realizację badań naukowych w przynajmniej jednym z obszarów wymienionych w pkt 2, w zastosowaniu w ramach dyscypliny Inżynieria Mechaniczna
  • biegła znajomość języka polskiego oraz znajomość języka angielskiego umożliwiająca pisanie publikacji naukowych i prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • chęć i motywacja do realizacji pracy doktorskiej

Zakres obowiązków

  • pracownik badawczo-dydaktyczny
  • prowadzenie badań naukowych (przewidywane obszary badań: modelowanie i metody redukcji drgań, metody identyfikacji i optymalizacji, robotyka, zastosowania sztucznej inteligencji, interakcja człowiek-maszyna)
  • przygotowywanie publikacji naukowych i dydaktycznych
  • poszukiwanie źródeł finansowania badań
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku polskim i angielskim

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym w malowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów
  • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • szkolenia wewnętrzne
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport)
  • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • na terenie kampusu: przedszkole, stanowiska do przewijania i punkty karmienia dzieci, punkty gastronomiczne, strefy relaksu oraz bezpłatne miejsca parkingowe
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • preferencyjne pożyczki
  • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu
  • i wiele więcej... pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-do-nas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do Prorektora ds. nauki
  • życiorys (CV) zawierający także informacje o działalności naukowej i dydaktycznej kandydata
  • odpis dyplomu magistra w obszarze inżyniera mechaniczna lub pokrewnym
  • kwestionariusz osobowy (pobierz: https://link.pg.edu.pl/kwestionariusz-osobowy)
  • inne dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje