Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Mechaniczno-Energetyczny
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Osoba na stanowisku asystenta badawczo-dydaktycznego odpowiedzialna będzie za prowadzenie: ćwiczeń, laboratoriów w dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka, ze specjalnym uwzględnieniem obszarów tematycznych dotyczących: układów sterowania, automatyki oraz pokrewnych zagadnieniom lotniczym, ale także biegłego posługiwania się oprogramowaniem OpenFoam w zakresie szeroko rozumianej aerodynamiki. Główne kierunki przyszłej działalności naukowej kandydatów powinny obejmować: prowadzenie badań i prac projektowych we wskazanej dyscyplinie, prowadzenie prac rozwojowych, przygotowywanie publikacji a także zaangażowanie w pozyskiwanie i realizację projektów badawczych w Katedrze Kriogeniki i Inżynierii Lotniczej oraz organizacji dydaktyki na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Nasze wymagania

  • Dyplom mgr inż. z dziedziny Nauk Inżynieryjno-Technicznych lub w Dyscyplinie Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka.
  • Dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w renomowanych czasopismach o zasięgu światowym (Lista MEiN, Lista Filadelfijska).
  • Szczególne zainteresowania z obszaru: układów sterowania, automatyki, oprogramowania OpenFoam oraz innych obszarów pokrewnych zagadnieniom lotniczym.
  • Umiejętność obsługi programów: MS Office, AutoCAD, Inventor, OpenFoam, Matlab, Ansysy CFX, Ansys Fluent, Ansys Mechanical, QBlade.
  • Co najmniej 2-letnie doświadczenie dydaktyczne (udokumentowane).
  • Znajomość języka angielskiego oraz bardzo dobra znajomość języka polskiego.
  • Pracowitość, sumienność i umiejętność pracy w zespole.

Zakres obowiązków

  • Współprowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych oraz przygotowywanie publikacji.
  • Kształcenie i wychowywanie studentów.
  • Prowadzenie zajęć ze studentami w zakresie następujących przedmiotów: Podstawy automatyki, Systemy pokładowe, Instalacje pokładowe, Obliczenia numeryczne (CFD), Turbiny wiatrowe, Energetyka wiatrowa.
  • Modernizację i rozwój laboratoriów dydaktycznych oraz badawczych.
  • Przygotowanie materiałów dydaktycznych.
  • Uczestniczenie w pracach organizacyjnych Uczelni i Wydziału.
  • Udział w pozyskiwaniu i realizacji projektów badawczych w Katedrze.
  • Podnoszenie kwalifikacji.

Oferujemy

  • Praca w prestiżowej Uczelni.
  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę - umowa na czas określony.
  • Dwuskładnikowe wynagrodzenie: wynagrodzenie zasadnicze + dodatek za staż pracy (od 3 do 20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od posiadanego stażu pracy).
  • Pakiet benefitów (13-ta pensja, dofinansowanie do wypoczynku pracownika i członków rodziny, preferencyjne pożyczki, ubezpieczenia grupowe).
  • Atrakcyjny system szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Możliwość udziału w konferencjach i spotkaniach z naukowcami.
  • Możliwość zaangażowania w inicjatywy charytatywne i działania integracyjne (m.in. Bieg Rektora, Impreza Mikołajowa).

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora LINK PL: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy (załącznik nr 3a) Link EN: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy (załącznik nr 3a1)
  • Syntetyczny życiorys
  • Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie LINK PL: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy Link EN: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy
  • Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego/tytułu profesora lub odpis dyplomu ukończenia studiów
  • Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej, doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej
  • Wykaz publikacji
  • Wykaz i opis staży naukowych
  • Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce LINK PL: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy (załącznik nr 3c) LINK EN: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy (załącznik nr 3c1)
  • Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych LINK PL: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy (załącznik nr 3b) LINK EN: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy (załącznik nr 3b1)
  • Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy* LINK PL: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy (załącznik nr 3d) LINK EN: https://wme.pwr.edu.pl/pracownicy/dokumenty/konkursy (załącznik nr 3d1)

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Wydział Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław, Bud. A-1, pok. 243, w dni robocze, w godzinach 8.00 – 15:30