Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Miejsce: Toruń
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

Obejmuje prace badawcze z zakresu biochemii, skupione głównie na wieloparametrowej analizie sygnalizacji w komórkach i organizmach (ilościowe i jakościowe badania cząsteczek sygnałowych, enzymów, receptorów), analizy ekspresji genów i mutageneza.

Nasze wymagania

  • stopień doktora w dziedzinie nauk biologicznych
  • udokumentowane doświadczenie badawcze z zakresu biochemii – analiza i oczyszczanie białek, znajomość technik chromatograficznych i elektroforetycznych; analiza aktywności enzymatycznej: metody spektrofotometryczne, zymografia, elektroforeza dwukierunkowa; Western blot, spektrometria masowa
  • doświadczenie w prowadzeniu badań z wykorzystaniem technik biologii molekularnej (izolacja DNA i RNA, odwrotna transkrypcja, RT-qPCR)
  • dorobek naukowy udokumentowany publikacjami w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym oraz czynnym udziałem w konferencjach naukowych
  • silna motywacja do pracy naukowej i umiejętność pracy w zespole
  • posiadanie predyspozycji do pracy badawczej i dydaktycznej
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych i popularno-naukowych z zakresu nauk biologicznych
  • gotowość sprawowania opieki naukowej nad studentami wykonującymi prace licencjackie i magisterskie
  • biegła znajomość języka polskiego (w mowie i piśmie) oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Zakres obowiązków

  • upowszechnianie wyników badań naukowych poprzez publikowanie artykułów naukowych i aktywny
  • udział w konferencjach naukowych, ubieganie się o środki budżetowe i pozabudżetowe na badania naukowe
  • doskonalenie własnych kwalifikacji zawodowych
  • realizacja pensum dydaktycznego, tj. prowadzenia i zaliczania ćwiczeń ze studentami, prowadzenia konsultacji, opieki nad pracami dyplomowymi
  • działalność organizacyjna na rzecz Katedry i Wydziału
  • zaangażowanie w działalność popularyzatorską i promującą uczelnię

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • odpis dyplomu doktorskiego