Asystent stanowisko badawcze

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, poszukuje kandydatów na stanowisko asystenta badawczego. Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za realizację zadań w projekcie badawczym „„VOT3D – Ventilation Optimizing Technology based on 3D scanning” w ramach programu Horyzont Europa.

Nasze wymagania

  • określone w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. 2018 r., poz. 1668) oraz w Statucie Politechniki Wrocławskiej;
  • ukończone studia magisterskie (najlepiej z nauk technicznych lub ścisłych: matematyka/fizyka, budowa maszyn, elektronika, informatyka, górnictwo i geologia inżynierska, geologia, geodezja lub pokrewne,
  • znajomość języków programowania: Matlab, R, Python
  • dobra znajomość j. angielskiego (korespondencja, spotkania, tele-konferencje, raporty),
  • umiejętność prowadzenia badań naukowych, przygotowywania raportów i publikacji
  • dorobek naukowy (udział w grantach, praca BR, publikacje),
  • gotowość do podróży służbowych, w tym zagranicznych
  • podjęcie pracy na Politechnice Wrocławskiej jako podstawowym miejscu pracy w rozumieniu ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018, poz. 1668).

Zakres obowiązków

  • Nowozatrudniona osoba będzie zajmowała się przetwarzaniem wielkoskalowych chmur punktów tj. danych przestrzennych ze skaningu laserowego na potrzeby modelowania zmian ze szczególnym uwzględnieniem zmian długoterminowych.
  • Do obowiązków pracownika będzie należało opracowanie algorytmów raportowanie pracy przygotowywanie niezbędnej dokumentacji dla konsorcjum Zatrudnienie nowego pracownika będzie miało istotny wpływ na rozwój i rozszerzenie działalności naukowej Katedry Górnictwa.
  • Implementacja algorytmów we wskazanym języku programowania
  • Testowanie i opracowanie wyników badań w postaci raportu

Oferujemy

  • praca na pełny etat
  • bardzo dobrze wyposażone, nowoczesne laboratorium
  • stabilne zatrudnienie w prestiżowej instytucji
  • możliwość rozwoju zawodowego

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Curriculum Vitae
  • Podanie o zatrudnienie w przypadku wygrania konkursu skierowane do JM Rektora
  • Odpis dyplomu uzyskania tytułu magistra/mgr inż
  • Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej
  • Wykaz publikacji
  • Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych (załącznik)
  • Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy

Weź udział w rekrutacji