Asystent stanowisko dydaktyczne

Uniwersyteckie Centrum Informatyzacji
Uniwersytet Rzeszowski
  • Miejsce: Rzeszów
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • nauki o sztuce

Nasze wymagania

  • Tytuł zawodowy magistra uzyskany na kierunkach artystycznych lub pokrewnych.
  • Dorobek artystyczny w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki w zakresie malarstwa.
  • umiejętność pracy w klasycznych i współczesnych technikach malarskich;
  • umiejętność posługiwania się programami graficznymi dedykowanymi do projektowania, rysowania takimi jak Adobe Creative Cloud lub podobnymi;
  • wiedza z zakresu historii malarstwa i sztuki współczesnej oraz umiejętność komunikatywnej werbalizacji pojęć z obszaru twórczości artystycznej i warsztatu malarskiego;
  • biegła znajomość specjalistycznego języka angielskiego z dziedziny sztuki na poziomie co najmniej B2;
  • znajomość języka polskiego: biegła w mowie i piśmie (dot. cudzoziemców).

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie pod opieką merytoryczną badań naukowych w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych (ćwiczenia, laboratoria).
  • Przygotowanie i upublicznianie dzieł plastycznych.
  • Upowszechnianie wyników badań (udział w konferencjach artystycznych, działalność popularyzująca naukę i sztukę).
  • Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
  • Realizacja zadań administracyjnych związanych z działalnością naukową, dydaktyczną i organizacyjną Uczelni.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie do JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego.
  • Życiorys naukowy (CV).
  • Kwestionariusz osobowy.
  • Autoreferat.
  • Dwie opinie profesorów lub doktorów habilitowanych o kandydacie.
  • Opis doświadczenia zawodowego, portfolio (informacje o dorobku artystycznym w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki w zakresie grafiki, naukowym, dydaktycznym).
  • Oświadczenie kandydata, że UR będzie jego podstawowym miejscem pracy.
  • Oświadczenie kandydata o spełnieniu warunków z art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tj. Dz. U. 2023, poz. 742).
  • Poświadczenie lub informacja o poziomie znajomości języka angielskiego.
  • Kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje (dyplom magistra uzyskany na kierunkach artystycznych lub pokrewnych)
  • Inne dokumenty potwierdzające osiągnięcia w pracy naukowej wymienione w otwartym naborze.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji