Asystent stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Wynagrodzenie: ok. 9100 zł (wynagrodzenie zasadnicze ok. 5100 zł brutto/m-c plus wynagrodzenie dodatkowe) zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • informatyka

Opis stanowiska

Oferowane stanowisko doktoranckie będzie w szczególności koncentrować się na nowatorskich metodach sztucznej inteligencji do projektowania peptydów przeciwdrobnoustrojowych. Projekt obejmuje ścisłą współpracę z międzynarodowymi partnerami eksperymentalnymi. Doktorant otrzyma wsparcie zarówno w zakresie sztucznej inteligencji, jak i projektowania peptydów i będzie osadzony/a w wysoce wspierającym, komunikatywnym zespole. Stanowisko jest finansowane z prestiżowego grantu ERC Consolidator DOG-AMP.

Nasze wymagania

  • Oczekujemy, że kandydaci w momencie zatrudnienia będą posiadali tytuł magistra matematyki lub informatyki oraz doskonałe przygotowanie w obu tych dziedzinach.
  • Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.
  • Wymagane jest dobre zrozumienie podstawowych koncepcji teoretycznych w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji, modelach probabilistycznych lub statystyce Bayesowskiej, a także silne umiejętności programowania w połączeniu z matematycznym nastawieniem.
  • Kandydat powinien być zainteresowany rozwiązywaniem problemów klinicznych i biomedycznych.

Zakres obowiązków

  • Oferowane stanowisko doktoranckie będzie w szczególności koncentrować się na nowatorskich metodach sztucznej inteligencji do projektowania peptydów przeciwdrobnoustrojowych. Projekt obejmuje ścisłą współpracę z międzynarodowymi partnerami eksperymentalnymi. Doktorant otrzyma wsparcie zarówno w zakresie sztucznej inteligencji, jak i projektowania peptydów i będzie osadzony/a w wysoce wspierającym, komunikatywnym zespole.

Oferujemy

  • Warunki zatrudnienia Wybrany kandydat zostanie zatrudniony w wymierze 80% etatu na umowę na czas określony. Przewidywany oczekiwany termin zatrudnienia to 1 października 2024 r. (możliwość ustalenia daty rozpoczęcia zatrudnienia z kierownikiem projektu).
  • Wynagrodzenie na stanowisku wyniesie ok. 9100 zł brutto/m-c (wynagrodzenie zasadnicze ok. 5100 zł brutto/m-c plus wynagrodzenie dodatkowe).
  • Stanowisko nie jest obciążone obowiązkami dydaktycznymi i zawiera budżet na podróże służbowe.
  • Kandydat może dodatkowo zaaplikować do szkoły doktorskiej o dodatkowe stypendium naukowe.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać życiorys, który: · opisuje przygotowanie merytoryczne oraz osiągnięcia naukowe kandydata; · przedstawia listę wszystkich publikacji naukowych kandydata (włącznie z jeszcze nieopublikowanymi manuskryptami), jeśli kandydat je posiada; · wskazuje dwóch doświadczonych naukowców, którzy mogą posłużyć jako referencje dla kandydata.
  • Ponadto, wymagamy załączenia podpisanego listu przewodniego adresowanego do Dziekana WMIM UW, zaopatrzonego w klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych (w załączeniu). Listy motywacyjne nie są wymagane.
  • Ponadto, wymagamy załączenia podpisanego listu przewodniego adresowanego do Dziekana WMIM UW, zaopatrzonego w klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych (w załączeniu). Listy motywacyjne nie są wymagane. Zgłoszenia do konkursu, a także wszelkie pytania dotyczące merytorycznych aspektów projektu bądź formalnych szczegółów procedury konkursowej należy przesyłać do dr hab. Ewy Szczurek, prof. UW