Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk Geograficznych
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Opis stanowiska

asystent w wymiarze 1 etatu w Instytucie Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej UŁ (stanowisko badawczo-dydaktyczne)

Nasze wymagania

  • tytuł magistra w zakresie geografii społeczno-ekonomicznej i gospodarki przestrzennej lub architektury i urbanistyki lub dyscypliny pokrewnej
  • zainteresowania naukowe mieszczące się w profilu badawczym Instytutu Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej
  • znajomość co najmniej jednego języka zachodniego (angielski, niemiecki, francuski)
  • zdolność do prowadzenia zajęć w języku polskim
  • predyspozycje do pracy naukowej i dydaktycznej
  • zdolności organizacyjne

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami na kierunkach realizowanych na WNG UŁ, w tym prowadzenie zajęć dydaktycznych metodami i technikami kształcenia na odległość
  • przeprowadzanie zaliczeń prowadzonych zajęć; opieka nad pracami zaliczeniowymi i semestralnymi studentów
  • przeprowadzanie konsultacji ze studentami
  • podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych w zakresie prowadzonych zajęć dydaktycznych
  • prowadzenie badań naukowych w zakresie tematów realizowanych w Instytucie oraz związanych z własnym rozwojem naukowym i publikowanie ich wyników z podaniem afiliacji Uniwersytetu Łódzkiego
  • upowszechnianie wyników badań poprzez aktywne uczestnictwo w konferencjach i seminariach naukowych, a także przygotowywanie artykułów naukowych do recenzowanych czasopism
  • doskonalenie własnych kwalifikacji zawodowych, w tym w celu uzyskania kolejnych stopni naukowych i tytułu naukowego
  • udział w organizowaniu konferencji, sympozjów, seminariów i innych form aktywności akademickiej
  • współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w szczególności z instytucjami i praktyką związanymi z gospodarką przestrzenną i planowaniem przestrzennym
  • inne powierzone przez bezpośredniego przełożonego obowiązki organizacyjne; w tym: działalność organizacyjna służąca usprawnieniu funkcjonowania Instytutu//Wydziału/Uniwersytetu, poprawie jakości kształcenia i badań naukowych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowane do J.M. Rektora UŁ
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy (https://www.uni.lodz.pl/kariera)
  • odpis dyplomu magisterskiego lub zaświadczenie jednostki o nadaniu stopnia magistra
  • dokument lub oświadczenie potwierdzające znajomość języka obcego
  • inne dokumenty i informacje przydatne w procesie rekrutacji (certyfikaty, uprawnienia, dorobek naukowy)