Asystent

Wydział Malarstwa
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina sztuki
  • sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki

Nasze wymagania

  • Posiadanie tytułu zawodowego magistra lub stopnia doktora sztuki
  • Znajomość języka obcego (preferowany angielski)
  • Dorobek zawodowy w zakresie dyscypliny: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki
  • Deklaracja, że Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu

Mile widziane

  • Szeroka wiedza i umiejętności praktyczne z zakresu malarstwa i rysunku z uwzględnieniem elementów psychofizjologii widzenia
  • Specjalistyczna wiedza i praktyka z zakresu technologii malarstwa i rysunku
  • Wiedza z historii sztuki, oraz z obszaru kultury wizualnej
  • Umiejętności obsługi podstawowych programów graficznych i edytorskich
  • Doświadczenie dydaktyczne (również praktyki doktoranckie)

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydakycznych ze studentami

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie do Rektora zawierające zgłoszenie udziału w konkursie (prosimy wskazać w podaniu nr konkursu)
  • Skan dyplomu nadania tytułu zawodowego magistra sztuki lub nadania stopnia doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne (dla stopni doktora nadanych po dn. 30 kwietnia 2019 roku w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki) lub równoważny
  • Zaświadczenie o statusie studenta szkoły doktorskiej (nieobowiązkowe – składane przez studentów Szkoły Doktorskiej ASP w Gdańsku)
  • Kwestionariusz osobowy według załącznika
  • Życiorys
  • Zaświadczenie o znajomości języka obcego (certyfikat, świadectwo ukończenia kursu itp.)
  • Wykaz dorobku artystycznego wyłącznie w formie elektronicznej – portfolio w postaci wielostronicowej prezentacji PDF (z ewentualnym uwzględnieniem wiedzy w zakresie psychofizjologii widzenia, historii malarstwa i rysunku oraz technologii malarstwa i rysunku również w formie opisowej)
  • Opis doświadczenia dydaktycznego
  • Opis innych ważnych dokonań twórczych i organizacyjnych
  • Oświadczenie kandydata o akceptacji warunków konkursu wraz z deklaracją, że Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • Podpisany obowiązek informacyjny (klauzula informacyjna) RODO – według załącznika