Asystent stanowisko dydaktyczne

Wydział Mechaniczny
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników dydaktycznych , zatrudnienie na okres 1 roku z możliwością przedłużenia.

Nasze wymagania

  • tytuł zawodowy co najmniej magistra inżyniera lub równoważny z zakresu automatyki i robotyki, mechaniki i budowy maszyn;
  • uzyskanie znaczących osiągnięć w czasie studiów lub w dotychczasowej pracy zawodowej;
  • posiadanie przygotowania pedagogicznego lub uzupełnienie go w pierwszym roku zatrudnienia;
  • posiadanie udokumentowanej znajomości języka angielskiego;
  • wskazanie Politechniki Krakowskiej jako podstawowego miejsca pracy.

Mile widziane

  • zainteresowanie pracą dydaktyczną w zakresie inżynierii mechanicznej, napędów maszyn i urządzeń ze szczególnym uwzględnieniem napędów i sterowania hydraulicznego i pneumatycznego maszyn roboczych, elementów automatyki przemysłowej, programowania PLC i paneli HMI;
  • umiejętność obsługi podstawowych programów inżynierskich służących do przygotowania dokumentacji technicznej, symulacji zjawisk fizycznych oraz programowania elementów automatyki przemysłowej;
  • umiejętność projektowania i budowania laboratoryjnych stanowisk oraz programowania sterowników w wybranych językach z uwzględnieniem analogowo-cyfrowych układów sterowania i akwizycji danych.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych w wymiarze zgodnym z Regulaminem Pracy na PK z przedmiotów: Elementy automatyki przemysłowej, Maszynoznawstwo z teorią mechanizmów i maszyn, Diagnostyka i monitoring maszyn, Napędy i sterowanie hydrauliczne i pneumatyczne,
  • prowadzenie konsultacji ze studentami w wymiarze pracy zgodnym z Regulaminem Pracy na PK;
  • przygotowywanie stanowisk badawczych i dydaktycznych;
  • obsługa stanowisk dydaktycznych w tym również układów z elementami automatyki przemysłowej;
  • prowadzenie sprawdzianów, kolokwiów, pomoc przy przeprowadzeniu egzaminów.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do JM Rektora PK;
  • szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia);
  • kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie;
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego (jeśli posiada);
  • dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego, dodatkowo w przypadku obcokrajowców o znajomości języka polskiego.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Wymagane dokumenty można składać w Sekretariacie Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych, al. Jana Pawła II 37 bud. B I piętro, p. B113, w godz. 8:00 – 14:00, Teczka z dokumentami powinna zawierać dopisek: dotyczy konkursu na stanowisko asystenta dydakt. zn. spr. M-11.27.v2.2024