Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Inżynierii Mechanicznej
Politechnika Poznańska
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej
ogłasza konkurs
na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych – pełen etat
w ramach umowy o pracę na czas określony
w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych
w dyscyplinie naukowej: inżynieria mechaniczna
specjalność: mechanika teoretyczna
w Zakładzie Mechaniki Technicznej w Instytucie Mechaniki Stosowanej

Nasze wymagania

  • 1. tytuł zawodowy magistra inżyniera lub stopień naukowy doktora nauk inżynieryjno-technicznych;
  • 2. dobra opinia ze studiów (średnia ocen, aktywność w kołach naukowych, inna działalność, publikacje);
  • 3. wiedza w zakresie nauk technicznych w tym w szczególności dobrą znajomość mechaniki teoretycznej;
  • 4. minimum dwuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć ze studentami;
  • 5. odpowiednie przygotowanie do prowadzenia zajęć m.in. w zakresie mechaniki, metod obliczeniowych, modelowania i symulacji;
  • 6. wiedza w zakresie podstawowych metod numerycznych;
  • 7. znajomość systemu do obliczeń symbolicznych;
  • 8. znajomość przynajmniej jednego systemu obliczeń MES;
  • 9. umiejętność prowadzenia badań z wykorzystaniem symulacji komputerowych;
  • 10. doświadczenie w przygotowywaniu prac naukowych i prezentowania ich wyników na konferencjach
  • 11. osiągnięcia naukowe, tj. publikacje w formie materiałów konferencyjnych oraz artykułów w recenzowanych czasopismach naukowych, z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych (umieszczone w bazie WoS lub Scopus);
  • 12. dobra znajomość języka polskiego i angielskiego
  • 13. posiadać zdolności do pracy w zespole i twórczego myślenia;
  • 14. dyspozycyjność na rzecz: Uczelni, Wydziału, Instytutu i Zakładu
  • 15. prowadzenie zajęć w języku polskim

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć w języku polskim

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Ogłoszenie o konkursie
  • załączniki