Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk o Edukacji
Uniwersytet w Białymstoku
  • Miejsce: Białystok
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • pedagogika

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko asystenta w Katedrze Edukacji Międzykulturowej i Elementarnej, Pracownia Edukacyjnych Badań Zasobów Indywidualnych i Społecznych

Nasze wymagania

  • • posiadanie tytułu magistra w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, psychologia, kryminologia, socjologia
  • • dobra znajomość języka angielskiego, a w przypadku cudzoziemców znajomość języka polskiego w stopniu pozwalającym na prowadzenie zajęć dydaktycznych ze studentami
  • • w przypadku absolwentów kierunku innych niż pedagogika konieczne jest posiadanie dodatkowych kwalifikacji/kompetencji w obrębie dyscypliny naukowej pedagogika

Zakres obowiązków

  • • do zakresu obowiązków należy między innymi: • prowadzenie działalności naukowej oraz podnoszenie własnego poziomu naukowego,
  • • uczestniczenie w realizacji planów strategicznych dyscyplin, które reprezentuje, oraz planów działalności jednostki, w której jest zatrudniony,
  • • prowadzenie badań naukowych finansowanych z subwencji i dotacji, o których mowa w ustawie
  • • upowszechnianie i afiliowanie przy UwB wyników działalności naukowej
  • • kształcenie i wychowywanie studentów lub uczestniczenie w kształceniu doktorantów
  • uczestniczenie
  • • w pracach organizacyjnych na rzecz uczelni związanych z procesem dydaktycznym oraz działalnością naukową
  • • stałe podnoszenie kompetencji zawodowych, w szczególności
  • • szczegółowy zakresu obowiązków z którymi należy się zapoznać określa Zarządzenie nr 62 Rektor Uniwersytetu z dnia 21 lipca 2020r.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora
  • • kwestionariusz osobowy (formularze dostępne na stronie Uniwersytetu www.uwb.edu.pl)
  • • cv i list motywacyjny przekonujący o odpowiednich kwalifikacjach do podjęcia pracy na stanowisku asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych we wskazanym Zakładzie. Jeżeli kandydat posiada, dobrze widziany jest również życiorys naukowy z uwzględnieniem dorobku naukowo- dydaktyczno- organizacyjnego oraz dokumenty poświadczające dodatkowe kwalifikacje/kompetencje
  • • kopia dokumentu potwierdzającego wykształcenie
  • • oświadczenie o spełnieniu warunki określone w Ustawie Prawo szkolnictwie wyższym z dnia 20 lipca 2018 roku
  • • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych/RODO)