Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Prowadzenie zajęć dydaktycznych i badań naukowych w Katedrze Systemów Decyzyjnych i Robotyki oraz realizacja grantów i innych przedsięwzięć badawczych w zespole naukowym Katedry. Rozwijanie laboratoriów (w szczególności w zakresie modelowania matematycznego, teorii systemów, teorii sterowania, optymalizacji, obliczeń numerycznych, uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji), jak również przygotowywanie nowych przedmiotów i pomocy dydaktycznych dla studentów.

Nasze wymagania

  • tytuł mgr inż. • wiedza w zakresie: teorii systemów teorii sterowania, metod numerycznych, robotyki mobilnej, programowania obiektowego, narzędzi obliczeniowych, cybernetyki, systemów decyzyjnych • umiejętność tworzenia oprogramowania na potrzeby inżynierii sterowania i robotyki mobilnej • doświadczenie w mowie i piśmie w porozumiewaniu się i prowadzeniu zajęć w języku angielskim • umiejętność raportowania oraz opracowywania dokumentacji publikacyjnej • udokumentowana aktywność publikacyjna

Mile widziane

  • umiejętność i doświadczenie w prowadzeniu zajęć zdalnych

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu metod optymalizacji, automatyki, modelowania matematycznego, narzędzi obliczeniowych, metod numerycznych, cybernetyki, sztucznej inteligencji, systemów decyzyjnych, programowania obiektowego, robotów mobilnych • prowadzenie w języku angielskim wybranych zajęć dydaktycznych dla studentów studiów magisterskich • udział w organizowaniu i rozwijaniu laboratoriów w Katedrze Systemów Decyzyjnych i Robotyki • prowadzenie badań naukowych z zakresu: teorii optymalizacji systemów, modelowania matematycznego, narzędzi obliczeniowych i numerycznych, robotyki i podejmowania decyzji • współudział w przedsięwzięciach naukowych i dydaktycznych Katedry Systemów Decyzyjnych i Robotyki.

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku • stabilne warunki zatrudnienia • dodatkowe wynagrodzenie roczne • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym w malowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ • szkolenia wewnętrzne • dostęp do uczelnianej biblioteki • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport) • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej • na terenie kampusu: przedszkole, stanowiska do przewijania i punkty karmienia dzieci, punkty gastronomiczne, strefy relaksu oraz bezpłatne miejsca parkingowe • dofinansowanie do wypoczynku • preferencyjne pożyczki • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu • i wiele więcej... Pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-donas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV • pisemna deklaracja wyrażająca chęć przystąpienia do konkursu • dokumenty potwierdzające uzyskane stopnie/tytuły naukowe oraz zawodowe • informacja o dorobku zawodowym • wykaz publikacji naukowych • wskazana jest opinia jednego samodzielnego pracownika naukowego • oświadczenie, że Politechnika Gdańska będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku zatrudnienia kandydata.