Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • informatyka techniczna i telekomunikacja

Opis stanowiska

Nazwa stanowiska: Asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych
Dziedzina: Nauki inżynieryjno–techniczne
Dyscyplina: informatyka techniczna i telekomunikacja

Nr referencyjny: As_K68_W04N_D03_10_2024

Miejsce pracy: Wrocław
Rodzaj umowy: umowa o pracę
Wymiar etatu: 4/4

Ostateczny termin składania zgłoszeń do udziału w konkursie: do dnia 20 lipca 2024 r., do godziny. 15:00
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 30 września 2024 r.
Planowany termin zatrudnienia: 1 października 2024 r.

Nasze wymagania

  • Posiadanie stopnia magistra z informatyki; opublikowanie w okresie ostatnich czterech lat co najmniej dwóch prac w czasopismach lub na konferencjach o zasięgu ogólnoświatowym
  • Doświadczenie w pracy na Uczelni Wyższej oraz doświadczenie w pracy z uczniami szkół średnich
  • Preferowana specjalizacje: algorytmika, optymalizacja kombinatoryczna
  • Biegła znajomość języka polskiego umożliwiająca prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca rozumienie prac naukowych z informatyki teoretycznej i matematyki

Zakres obowiązków

  • Bieżące opracowywanie i uaktualnianie materiałów dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć
  • Przeprowadzanie zaliczeń, wystawianie ocen, dokumentacja procesu dydaktycznego w zakresie obowiązującym nauczycieli akademickich
  • Realizacja zadań organizacyjnych związanych z obsługą procesu dydaktycznego – w zakresie wyznaczonym przez przełożonego
  • Udział w zadaniach badawczych, organizacyjnych i dydaktycznych realizowanych przez Katedrę i Wydział

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w prestiżowej Uczelni
  • Możliwość rozwoju zawodowego w obszarze naukowym i dydaktycznym
  • Pracę w kreatywnym zespole
  • Możliwość współpracy ze środowiskiem naukowym na terenie Polski oraz innych krajów
  • Perspektywy rozwoju:
  • Możliwość rozwoju naukowego i dydaktycznego
  • Możliwość udziału w projektach naukowych
  • Możliwość aplikowania o projekty naukowe
  • Możliwość realizacji współpracy z innymi ośrodkami naukowymi i realizacji staży naukowych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora - zalacznik 3a
  • 2. Syntetyczny życiorys
  • 3. Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie - zalacznik - kwestionariusz
  • 4. Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego/tytułu profesora lub odpis dyplomu ukończenia studiów
  • 5. Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej, doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej
  • 6. Wykaz publikacji
  • 7. Wykaz i opis staży naukowych
  • 8. Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych - zalacznik 3b
  • 9. Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - zalacznik 3c
  • 10. Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy* - zalacznik 3d

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • pocztą tradycyjną na adres korespondencyjny Politechnika Wrocławska, Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław (Barbara Sękowska, Marta Hoffman-Homa)
    lub
    - pocztą elektroniczną na adres mailowy (Barbara.Sekowska@pwr.edu.pl,
    Marta.Hoffman-Homa@pwr.edu.pl)