Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Transportu
Politechnika Warszawska
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria lądowa, geodezja i transport

Opis stanowiska

Asystent w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych będzie odpowiedzialny za realizację badań w zakresie budowy modeli symulacyjnych oraz prowadzenia eksperymentów, analizy danych i wyników badań. Przedmiotem badań będą systemy transportu kolejowego i sterowania ruchem kolejowym, techniczna specyfikacja interoperacyjności systemu ETCS. Ponadto odpowiedzialny będzie za prowadzenie zajęć na studiach pierwszego i drugiego stopnia z zakresu sterowania ruchem kolejowym.
Do głównych obowiązków należeć będzie:
– zbieranie i analiza danych, budowanie modeli symulacyjnych, projektowanie i prowadzenie eksperymentów z wykorzystaniem środowiska ERSA Traffic Simulator, Open Track, MATLAB lub STATISTICA,
– regularne raportowanie z realizowanych prac,
– opracowywanie publikacji naukowych, prezentacja wyników badań: konferencje naukowe, seminaria, warsztaty,
– pozyskiwanie środków w drodze konkursów krajowych i zagranicznych na finansowanie badań naukowych,
– prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Nasze wymagania

  • ukończenie studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra inżyniera lub tytułu równorzędnego w zakresie kierunku Transport;
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego i angielskiego (wraz z terminologią kolejową) na poziomie umożliwiającym samodzielne korzystanie z fachowej literatury oraz redagowanie tekstów do publikacji;
  • profil naukowy wiążący się ze specjalnością naukową Zakładu Sterowania Ruchem i infrastruktury Transportu w zakresie sterowania ruchem kolejowym;
  • znajomość technicznych specyfikacji interoperacyjności i towarzyszących im dokumentów technicznych;
  • znajomość zagadnień związanych ze sterowaniem ruchem kolejowym;
  • biegłość w posługiwaniu się oprogramowaniem Microsoft Office oraz znajomość oprogramowania specjalistycznego ERSA Traffic Simulator, Open Track, MATLAB lub STATISTICA;
  • praktyczne doświadczenie w testowaniu laboratoryjnym systemu ETCS;
  • dobra komunikatywność, pozwalająca na prowadzenie zajęć w języku polskim i angielskim;
  • umiejętność pracy w zespole, posiadanie zdolności organizacyjnych oraz dyspozycyjność.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie do prorektora ds. ogólnych
  • życiorys
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopie dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskanie tytułu zawodowego magistra inżyniera lub tytułu równorzędnego
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego
  • inne dokumenty potwierdzające posiadanie dodatkowych kwalifikacji
  • oświadczenie o uznaniu PW jako podstawowego miejsca pracy, w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnej,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • oświadczenie o nieukaraniu karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 276 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy;
  • oświadczenie o spełnianiu warunku, o którym mowa w art. 209 ust.10 pkt 2 lub 3 ustawy - jeśli dotyczy.

Weź udział w rekrutacji

  • Wydział Transportu
    Biuro Dziekana
    ul. Koszykowa 75
    00-662 Warszawa