Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdynia
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki o Ziemi i środowisku

Opis stanowiska

W obszarze badawczym: prowadzenie badań z zakresu biologii i ekologii planktonu, ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Morza Bałtyckiego, śledzenie doniesień naukowych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym, przygotowywanie publikacji naukowych, aktywne uczestnictwo w konferencjach naukowych.

W obszarze dydaktycznym: prowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu oceanografii biologicznej i pokrewnych oraz zajęć terenowych i ćwiczeń specjalistycznych w morzu i strefie brzegowej, nadzór nad wolontariuszami i studentami prowadzącymi prace badawcze w Pracowni Biologii Planktonu, możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych także w języku angielskim.

Nasze wymagania

  • wykształcenie: tytuł magistra oceanografii w zakresie biologia morza,
  • doświadczenie: w pracy laboratoryjnej z zooplanktonem bałtyckim,
  • doświadczenie: w pracy w projektach związanych z zooplanktonem,
  • doświadczenie: w pracy na statkach badawczych, szczególnie w zakresie prowadzenia pomiarów środowiskowych oraz pobierania próbek planktonu,
  • umiejętność: popularyzowania nauki,
  • umiejętność: wysokie umiejętności interpersonalne,
  • umiejętność: znajomość programów ArcGIS Pro i PRIMER oraz języków programowania R i/lub Python,
  • umiejętność: uprawnienia do prowadzenia jednostek pływających w morskiej strefie przybrzeżnej,
  • umiejętność: dobra znajomość języka polskiego i angielskiego pozwalająca na prowadzenie pracy naukowej oraz dydaktycznej, osoba zatrudniona będzie zobowiązana do przygotowania i poprowadzenia w ramach pensum dydaktycznego zajęć w tych dwóch językach.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych,
  • kształcenie i wychowywanie studentów,
  • prowadzenie badań naukowych i upowszechnianie ich wyników, w tym za pomocą publikacji naukowych,
  • działalność organizacyjna na rzecz katedry i Wydziału.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie skierowanego do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego,
  • kwestionariusz osobowy (formularz do pobrania na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/ dzial_zarzadzania_kadrami),
  • kopia dyplomu magisterskiego,
  • wykaz dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego,
  • dokumenty poświadczające doświadczenie, o którym mowa w kryteriach konkursowych,
  • opinia z dotychczasowego miejsca pracy lub opinii opiekuna naukowego,
  • oświadczenia o czynnej znajomości języka angielskiego,
  • Kandydat może też złożyć inne dokumenty lub podać informacje, które w jego ocenie mogą być przydatne w rozstrzygnięciu konkursu.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Gdański
    Wydział Oceanografii i Geografii
    al. Marszałka Piłsudskiego 46
    81-378 Gdynia
    Budynek główny, II piętro pok. 204