Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Nauk o Zdrowiu
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Miejsce: Lublin
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki o zdrowiu

Opis stanowiska

Konkurs na stanowisko ASYSTENTA w grupie pracowników BADAWCZO-DYDAKTYCZNYCH w pełnym wymiarze czasu pracy w Zakładzie Opieki Holistycznej w Zarządzaniu Katedry Zintegrowanej Opieki Pielęgniarskiej

Nasze wymagania

  • Posiadanie tytułu zawodowego położnej
  • Posiadanie prawa wykonywania zawodu położnej w Polsce
  • Czynna znajomość j. obcego lub znajomość języka polskiego, w przypadku cudzoziemców
  • Posiadanie znaczącego dorobku dydaktycznego i organizacyjnego, który w okresie nie dłuższym niż 4 ostatnie lata osiągnął wskaźniki określone w § 11 pkt. 3 w zw. z § 14 i § 18 Zarządzenia Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Nr 90/2023 w sprawie ustalenia kryteriów i trybu oceny okresowej i corocznej ewaluacji nauczycieli akademickich oraz pracowników badawczo-technicznych w UM Lublinie – dla stanowiska asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych: 120 pkt. łącznie za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne, w tym co najmniej 40 pkt. z oceny studentów oraz 120 pkt. – suma udziałów jednostkowych w publikacjach (sloty) nie mniejsza niż 3; przy czym średnia wartość slotu publikacyjnego powinna wynosić co najmniej 40 pkt.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nauk medycznych i co najmniej w jednej z dyscyplin: nauki medyczne, nauki o zdrowiu i nauki farmaceutyczne pod kierunkiem wyznaczonego opiekuna;
  • Złożenie oświadczenia o dyscyplinie, którą reprezentuje spośród wskazanych w pkt a z zachowaniem obowiązującego terminu;
  • Publikowanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych (prowadzonych pod kierunkiem wyznaczonego opiekuna) z afiliacją Uniwersytetu;
  • Pozyskiwanie i realizowanie grantów zewnętrznych;
  • Prowadzenie przydzielonych zajęć dydaktycznych;
  • Pełnienie dyżurów dydaktycznych w wymiarze, co najmniej 2 godzin tygodniowo;
  • Promotorstwo i recenzowanie prac licencjackich, a asystenci posiadający stopień naukowy doktora również prac magisterskich;
  • Przygotowywanie, przeprowadzanie i sprawdzanie egzaminów, zaliczeń, kolokwiów oraz innych form weryfikacji uzyskiwanych przez studentów efektów uczenia się;
  • Sprawowanie opieki nad studentami objętymi indywidualnym planem studiów;
  • Opieka nad kołami naukowymi studentów i doktorantów;
  • Pełnienie roli koordynatora kierunku/modułu/przedmiotu;
  • Kierowanie i sprawowanie opieki nad studenckimi praktykami zawodowymi;
  • Pełnienie roli obserwatora na egzaminie ustnym;
  • Uczestnictwo w działaniach na rzecz społeczeństwa np. udział w obozach naukowych, białych niedzielach itp.;
  • Udział w szkoleniach podnoszących kompetencje dydaktyczne;
  • Wykonywanie zleconych przez kierownika jednostki, Dziekana i Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki zadań organizacyjnych i dydaktycznych wchodzących w zakres obowiązków wynikających z zatrudnienia na danym stanowisku;
  • Terminowe wypełnianie sprawozdawczości związanej z dydaktyką.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie skierowane do Dziekana
  • C.V. – formularz
  • Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • Klauzula informacyjna i oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  • Oświadczenie o niekaralności
  • Oświadczenie, że w przypadku wygrania konkursu Uniwersytet Medyczny w Lublinie będzie podstawowym miejscem pracy
  • Oświadczenie o braku bezpośredniej podległości służbowej w jednostce, w której kandydat ubiega się o zatrudnienie
  • Oświadczenie o przynależności do danej dyscypliny
  • W przypadku cudzoziemców Certyfikat Znajomości Języka Polskiego, wydany przez Państwową Komisję Poświadczenia Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego
  • Poświadczona kserokopia dokumentu potwierdzającego posiadanie tytułu zawodowego położnej
  • Poświadczona kserokopia prawa wykonywania zawodu położnej w Polsce
  • Dokumenty potwierdzające znajomość języka obcego, wydane przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UM w Lublinie, a w przypadku cudzoziemców Certyfikat Znajomości Języka Polskiego, wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego
  • Karta ewaluacji/oceny okresowej w obszarze dydaktycznym z załącznikami potwierdzającymi uzyskane osiągnięcia (ułożone chronologicznie, zgodnie z wykazem zamieszczonym w karcie ewaluacji) bądź wydruk z systemu SONAR
  • Ocena przełożonego
  • Ocena od studentów do uzyskania w Sekcji Jakości Kształcenia w UM Lublin
  • Karta ewaluacji/oceny okresowej w obszarze naukowym
  • Zaświadczenie o posiadanym dorobku naukowym, wydane przez Bibliotekę UM w Lublinie lub kserokopię publikacji przyjętych do druku lub wykaz publikacji z uwzględnieniem danych niezbędnych do weryfikacji publikacji za ostatnie 4 lata
  • Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2, art. 12 pkt 6 i 7 oraz art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560) osoby, z którymi ma zostać nawiązany stosunek pracy na stanowisku nauczyciela akademickiego zobowiązane są do:  przedłożenia informacji z Krajowego Rejestru Karnego (Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Rejonowym Lublin - Zachód w Lublinie, ul. Konrada Wallenroda 4d 20-607 Lublin) wraz z oświadczeniem o niekaralności  oraz jeżeli dotyczy, przedłożenia informacji z rejestru karnego właściwego państwa wraz z oświadczeniem o zamieszkiwaniu w innym państwie (dokumenty sporządzone w języku innym niż polski, należy przedłożyć wraz z tłumaczeniem przysięgłych tych dokumentów na język polski)  dokument powinien być złożony w oryginale w formie papierowej wraz z dokumentacją wymaganą od kandydata w Dziekanacie lub w Dziale Kadr Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (ul. Aleje Racławickie 1) najpóźniej do dnia podpisania umowy o pracę

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • ul. Staszica 4/6, 20-081 Lublin pok. 19