Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Inżynierii Mechanicznej
Politechnika Poznańska
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej
ogłasza konkurs
na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych – pełen etat
w ramach umowy o pracę na czas określony
w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych
w dyscyplinie naukowej: inżynieria mechaniczna
specjalność: budowa i eksploatacja maszyn oraz urządzeń mechatronicznych
w Pracowni Podstaw Konstrukcji Maszyn w Instytucie Konstrukcji Maszyn

Nasze wymagania

  • 1. ukończone studia magisterskie - preferowany kierunek: mechatronika
  • 2. znajomość rysunku technicznego maszynowego, sporządzanego zgodnie normami, umożliwiająca samodzielne wykonywanie rysunków technicznych wykonawczych i złożeniowych,
  • 3. znajomość zasad konstrukcji maszyn umożliwiająca samodzielne projektowanie części maszyn,
  • 4. znajomość zagadnień modelowania układów mechanicznych, na potrzeby projektowania prostych mechanizmów w maszynach,
  • 5. znajomość systemów CAD (Autodesk Inventor lub/i SolidWorks oraz AutoCAD) umożliwiająca samodzielne przygotowywanie modeli 3D oraz dokumentacji rysunkowej: wykonawczej i złożeniowej,
  • 6. znajomość zasad wytrzymałości materiałów, umożliwiająca wykonywanie obliczeń konstrukcyjnych części maszyn i zespołów,
  • 7. znajomość zagadnień mechatroniki, umożliwiająca samodzielny dobór i uruchomienie układów sterowania zawierających elementy wykonawcze i sensory dla prostych stanowisk badawczych/dydaktycznych.
  • 8. umiejętność samodzielnego programowania skryptów w środowisku Matlab,
  • 9. dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca prowadzenie zajęć dydaktycznych oraz pisanie publikacji naukowych
  • 10. umiejętność obsługi pakietu biurowego MS Office.
  • 11. zainteresowania naukowe z zakresu budowy i eksploatacji maszyn oraz urządzeń mechatronicznych,
  • 12. dobra komunikatywność i predyspozycje do prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku polskim.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć w języku polskim

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • załączniki -dokumenty do złożenia
  • Ogłoszenie o konkursie

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Zainteresowanych proszę o składanie niezbędnych dokumentów do dnia 24 sierpnia 2024 r. w Sekretariacie Wydziału Inżynierii Mechanicznej ul. Piotrowo 3, 60-965 Poznań, pok. 224. Zatrudnienie od 1 października 2024 r.