Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów
Politechnika Wrocławska
  • Miejsce: Wrocław
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne

Opis stanowiska

Oczekuje się, że kandydat będzie prowadził badania naukowe i publikował ich wyniki, wykazywał aktywność w pozyskiwaniu grantów badawczych, z zaangażowaniem prowadził zajęcia dydaktyczne, a także aktywnie uczestniczył w pracach organizacyjnych K72/W12N. Kandydat powinien posiadać doświadczenie w współprowadzeniu zajęć dydaktycznych oraz dorobek naukowy w zakresie wymienionej wyżej dyscypliny.

Nasze wymagania

  • ­ tytuł zawodowy magistra inżyniera w jednej z następujących dziedzin: elektronika, elektrotechnika, technologie kosmiczne,
  • ­ biegła znajomość języka polskiego i angielskiego,
  • ­ umiejętność prowadzenia zajęć dydaktycznych w co najmniej jednej z wymienionych dziedzin: elektronika cyfrowa, procesory wbudowane, układy elektroniczne programowanie układów logicznych, projektowanie układów i systemów elektronicznych,
  • ­ umiejętność prowadzenia prac naukowo-badawczych w co najmniej jednej z wymienionych dziedzin: technika mikrosystemów, przetwarzanie sygnałów, automatyka i sterowanie, mikroskopia elektronowa i/lub bliskich oddziaływań.
  • ­ potwierdzone uczestnictwo lub współpraca w międzynarodowych programach badawczych w zakresie mikroelektroniki lub metrologii mikro- i nanostruktur

Zakres obowiązków

  • ­ prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych oraz przygotowywanie publikacji,
  • ­ prowadzenie zajęć dydaktycznych,
  • ­ podnoszenie własnych kwalifikacji,
  • ­ przygotowywanie wniosków o granty badawcze i badawczo-rozwojowe
  • ­ uczestniczenie w pracach organizacyjnych wydziału i uczelni, a w szczególności Katedry Nanometrologii,
  • ­ przestrzeganie zasad etyki, a zwłaszcza Akademickiego Kodeksu Etycznego Politechniki Wrocławskiej.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w prestiżowej firmie,
  • możliwość rozwoju naukowego i dydaktycznego.
  • możliwość podjęcia staży zagranicznych w tematyce podejmowanej przez K72/W12N
  • możliwość podejmowania inicjatyw badawczych w zakresie tematyki realizowanej przez K72/W12N
  • otwarta droga i promowanie awansów zawodowych

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Zgłoszenie przystąpienia do konkursu adresowane do Rektora (zał. 3a)
  • Syntetyczny życiorys
  • Kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • Odpis dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego/tytułu profesora lub odpis dyplomu ukończenia studiów
  • Autoreferat zawierający informacje o dorobku w zakresie działalności badawczej, doświadczeniu dydaktycznym i działalności organizacyjnej
  • Wykaz publikacji
  • Wykaz i opis staży naukowych
  • Oświadczenie o zapoznaniu się z informacją dotycząca przetwarzania danych osobowych ( zał. 3b)
  • Oświadczenie o spełnieniu wymogów określonych w art. 113 Ustawy z dnia 20 lipca 2018r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (zał. 3c)
  • Oświadczenie Kandydata/Kandydatki, że w przypadku wygrania konkursu Politechnika Wrocławska będzie podstawowym miejscem pracy (zał. 3d)
  • Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1939 z późn. zm.), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów,
    Katedra Nanometrologii
    ul. Janiszewskiego 11/17
    50-373 Wrocław