Asystent stanowisko badawcze

MAŁOPOLSKIE CENTRUM BIOTECHNOLOGII
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

REKTOR
Uniwersytetu Jagiellońskiego
ogłasza konkurs na stanowisko
ASYSTENTA

Grupa pracowników Badawcza
Jednostka UJ (miejsce wykonywania pracy) Małopolskie Centrum Biotechnologii
Dziedzina Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
Dyscyplina Nauki Biologiczne
Zakres Biochemia / Biologia Molekularna
Liczba etatów 1
Rodzaj zatrudnienia Umowa o pracę na czas określony
Wymiar czasu pracy 1 etat
Planowany okres zatrudnienia 6 miesięcy
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy Luty 2025 r.

Nasze wymagania

  • Kryteria kwalifikacyjne Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust. 2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym: • posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny; • wykazują predyspozycje do pracy badawczej; • posiadają przygotowanie do prowadzenia pracy dydaktycznej. Dodatkowe wymagania i oczekiwania Idealny kandydat to osoba: 1. posiadająca co najmniej 4-letnie doświadczenie w pracy w laboratorium, przy klonowaniu molekularnym, produkcji, oczyszczaniu oraz charakteryzacji rekombinowanych białek; 2. posiadająca doświadczenie w zakresie technik eksperymentalnych służących do charakteryzacji nanocząsteczek białkowych, np. chromatografii wykluczania, transmisyjnej mikroskopii elektronowej, dynamicznego rozpraszania światła itp.; 3. nadzorująca prace laboratoryjne magistrantów i doktorantów; 4. posiadająca wykształcenie naukowe w jednej z dziedzin związanych z projektem, np. biologii molekularnej, biochemii, i/lub biotechnologii; 5. posiadająca opublikowany co najmniej jeden artykuł naukowy w recenzowanym czasopiśmie jako pierwszy autor; 6. posiadająca dobre umiejętności prezentacji i komunikacji w języku angielskim, zarówno w mowie jak i piśmie; 7. spełniająca wymagania wynikające z Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych
  • Wymagane dokumenty aplikacyjne 1. CV, 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, 3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada, 4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki, 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu, 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ. Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/-nauczyciele Dodatkowe dokumenty aplikacyjne 8. list motywacyjny opisujący, dlaczego Kandydat chce dołączyć do zespołu i co może wnieść do projektu. Przebieg postępowania konkursowego Pierwszym etapem postępowania konkursowego jest weryfikacja formalna złożonych dokumentów. Oferty, które przejdą pozytywnie weryfikację formalną podlegają ocenie merytorycznej, podczas której może zostać przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna (bezpośrednio lub za pośrednictwem kanałów komunikacji elektronicznej), po uprzednim uzgodnieniu terminu z Kandydatem /Kandydatką. Od negatywnej oceny Komisji konkursowej, Kandydatowi /Kandydatce przysługuje prawo do złożenia odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji. Proces konkursowy prowadzony jest zgodnie z Polityką Otwartej, Transparentnej i Merytorycznej Rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zakres obowiązków

  • Tytuł Programu /Projektu NCN, Opus-18: PRODUKCJA PROBLEMATYCZYCH BIAŁEK IN CAPSO Opis Programu /Projektu Wybrany kandydat będzie pracował nad finansowanym przez NCN projektem, którego celem jest projektowanie oraz modyfikacja samoskładających się klatek białkowych w celu rozwinięcia nowatorskiego systemu produkcji problematycznych białek. Projekt ten daje możliwość zdobycia doświadczenia w tzw. ewolucji ukierunkowanej, jednego z najefektywniejszych sposobów uzyskiwania białek o zdefiniowanej funkcji, a także w bionanotechnologii opartej na klatkach białkowych, popularnym naukowo temacie ze względu na swe potencjalne zastosowania w medycynie. Wybrany kandydat będzie pracować w zespole dr Yusuke Azumy w laboratorium Bionanonauki i Biochemii zlokalizowanym w Małopolskim Centrum Biotechnologii (https://www.azumag.com/) w pięknym mieście Krakowie, Polska. Zakres obowiązków /Opis zadań wg Regulaminu Pracy UJ - Załącznik nr 1 do Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wzory zakresu zadań i obowiązków nauczyciela akademickiego Do obowiązków kandydata należeć będzie: • planowanie eksperymentów realizowanych w ramach projektu, • zbieranie i wyciąganie wniosków z uzyskanych danych w celu planowania kolejnych doświadczeń, • pomoc mniej doświadczonym członkom zespołu projektowego w pozostałych badaniach realizowanych w grupie, • mentoring studentów studiów magisterskich i doktorantów, • nadzór nad codzienną pracą techników i pomoc kierownikowi projektu w przygotowaniu figur i manuskryptów do publikacji

Oferujemy

  • Oferujemy • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, w uznanej uczelni, • współpracę z interdyscyplinarnym środowiskiem naukowym reprezentowanym przez uznanych naukowców, • wsparcie naukowe i możliwość podnoszenia kwalifikacji oraz rozwoju zawodowego, • dostęp do infrastruktury badawczej, • benefity w postaci m.in. Karty Multisport, możliwość skorzystania z pakietów medycznych, ubezpieczenia grupowego, • dodatkowe świadczenia socjalne.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Wymagane dokumenty aplikacyjne 1. CV, 2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie, 3. kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada, 4. informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki, 5. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu, 6. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, 7. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ. Druki oświadczeń (nr 5-7) oraz wzór kwestionariusza osobowego (nr 2) można pobrać na stronie: https://cso.uj.edu.pl/-nauczyciele Dodatkowe dokumenty aplikacyjne 8. list motywacyjny opisujący, dlaczego Kandydat chce dołączyć do zespołu i co może wnieść do projektu.