Asystent stanowisko badawczo-dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 4000 zł brutto
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Instytut Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego poszukuje kandydata/tki do pracy na stanowisku asystenta w Zakładzie Amerykanistyki od października 2024 roku. Poszukiwana jest osoba posiadająca stopień magistra amerykanistyki, z zainteresowaniami badawczymi dotyczącymi kultury audiowizualnej, języka i sztuki północnoamerykańskiej. Aktywność naukowa z zakresu studiów amerykanistycznych powinna być potwierdzona udziałem w konferencjach i seminariach oraz publikacjami zrealizowanymi i w trakcie realizacji. Istotnym atutem będzie doświadczenie w organizacji warsztatów naukowych oraz wydarzeń kulturalnych. Od kandydata/tki oczekuje się kompetencji w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, znajomości innowacyjnych technik dydaktycznych na poziomie akademickim z zakresu kultury amerykańskiej oraz praktycznej nauki języka angielskiego (z szczególnym uwzględnieniem zajęć z amerykańskiej odmiany języka angielskiego).

Nasze wymagania

  • tytuł zawodowy magistra amerykanistyki
  • zainteresowania badawcze dotyczące kultury audiowizualnej, języka i sztuki północnoamerykańskiej

Zakres obowiązków

  • prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • aktywność naukowa

Oferujemy

  • komfortowe warunki pracy
  • karta sportowa multisport

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie
  • kopia dyplomu uzyskania tytułu zawodowego magistra