Asystent stanowisko dydaktyczne

  • Miejsce: Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Instytut Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego poszukuje kandydata/tki do pracy na stanowisku asystenta dydaktyczno-badawczego w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki od listopada 2024 roku.
Poszukiwana jest osoba ze stopniem magistra filologii angielskiej lub lingwistyki stosowanej z wiodącym językiem angielskim w zakresie językoznawstwa, z zainteresowaniami badawczymi dotyczącymi semantyki, pragmatyki, analizy dyskursu, składni generatywnej, językoznawstwa korpusowego i komputerowego, a także ze stopniem magistra uzyskanym na kierunku informatyka lub pokrewnym oraz z praktycznymi umiejętnościami z zakresu programowania, analizy i wizualizacji danych w językach Python i/lub R.

Kandydat/ka powinien/powinna legitymować się w/w dyplomami, kompetencjami umożliwiającymi prowadzenie zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim z przedmiotów językoznawczych, w tym z przetwarzania języka naturalnego i z praktycznej nauki języka angielskiego, a także udziałem w międzynarodowych

Nasze wymagania

  • Instytut Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego poszukuje kandydata/tki do pracy na stanowisku asystenta dydaktyczno-badawczego w Instytucie Anglistyki i Amerykanistyki od listopada 2024 roku. Poszukiwana jest osoba ze stopniem magistra filologii angielskiej lub lingwistyki stosowanej z wiodącym językiem angielskim w zakresie językoznawstwa, z zainteresowaniami badawczymi dotyczącymi semantyki, pragmatyki, analizy dyskursu, składni generatywnej, językoznawstwa korpusowego i komputerowego, a także ze stopniem magistra uzyskanym na kierunku informatyka lub pokrewnym oraz z praktycznymi umiejętnościami z zakresu programowania, analizy i wizualizacji danych w językach Python i/lub R. Kandydat/ka powinien/powinna legitymować się w/w dyplomami, kompetencjami umożliwiającymi prowadzenie zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim z przedmiotów językoznawczych, w tym z przetwarzania języka naturalnego i z praktycznej nauki języka angielskiego, a także udziałem w międzynarodowych grupach badawczych. Do obowiązków należeć będzie prowadzenie zajęć, prowadzenie badań i przygotowywanie publikacji z zakresu analizy dyskursu z użyciem metodologii językoznawstwa korpusowego i komputerowego oraz redagowanie czasopisma i tomów zbiorowych.

Zakres obowiązków

  • dydaktyka akademicka
  • czynności organizacyjne

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (dostępny na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/dzial_kadr),