Asystent / adiunkt stanowisko dydaktyczne

  • Miejsce: Gdansk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

Instytut Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego poszukuje kandydata/tki do pracy na stanowisku asystenta dydaktycznego w Zakładzie Translatoryki Anglistycznej od października 2023 roku.
Poszukiwana jest osoba posiadająca stopień magistra z filologii angielskiej (bądź równoważny). Od kandydata/tki oczekuje się kompetencji w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na poziomie akademickim z zakresu praktycznej nauki języka angielskiego oraz przekładu. Kandydat/ka powinien/powinna legitymować się publikacjami własnych przekładów.

Nasze wymagania

  • • stopień magistra filologii angielskiej (preferowana specjalność translatoryczna);
  • zainteresowania: przekład w parze językowej angielsko-polskiej;

Zakres obowiązków

  • dydaktyka akademicka

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • podanie o zatrudnienie (skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego),
  • • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (dostępny na stronie https://ug.edu.pl/pracownicy/strony_jednostek/dzial_kadr),