Asystent / adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Prawa w Warszawie
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki prawne

Opis stanowiska

Uniwersytet SWPS jest niepubliczną uczelnią akademicką prowadzącą działalność naukową oraz dydaktyczną w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu, Katowicach i Krakowie. Należymy do grona najbardziej aktywnych ośrodków badawczych w Polsce, a wyniki naszych badań znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego.

To wspólnota łącząca różnorodne doświadczenia i przekonania. Tworzymy otwarte, wielokulturowe środowisko, które pozwala wszystkim osobom zatrudnionym realizować cele i w pełni rozwijać ich potencjał.

Nasze zaangażowanie w rozwój nauki i dążenie do najwyższej jakości badań to fundament, na którym budujemy nasze sukcesy, czego potwierdzeniem jest wyróżnienie kategorią A+ jako jeden z najlepszych ośrodków w kraju prowadzący badania w obszarze psychologii oraz nauk o polityce i administracji.

Uniwersytet SWPS jako uczelnia niepubliczna istnieje po to, by poprzez edukację, naukę, sztukę i działalność publiczną służyć człowiekowi, społeczeństwu i środowisku.

Nasze wymagania

  • Tytuł zawodowy magistra prawa lub stopień doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawa lub postępowania karnego (uzyskanego najpóźniej na dzień 30 czerwca 2024 r.)
  • Biegła znajomość języka angielskiego oraz języka polskiego
  • Minimum 3 lata doświadczenia dydaktycznego (prowadzenie zajęć ze studentami oraz przygotowywanie materiałów dydaktycznych)
  • Gotowość do pracy w dni powszednie i weekendy
  • Doświadczenie dydaktyczne oraz dorobek naukowy w co najmniej jednym z podanych obszarów: prawo karne, postępowanie karne
  • Doświadczenie w aktywnym udziale w zagranicznych konferencjach naukowych
  • Posiadanie dorobku naukowego w obszarze prawa lub postępowania karnego poświadczonego publikacjami w recenzowanych czasopismach posiadających impact factor
  • Doświadczenie w realizowaniu grantów (kierownik, główny wykonawca, stypendysta) finansowanych ze źródeł zewnętrznych lub doświadczenia w pozyskiwaniu środków finansowych na badania naukowe
  • Deklaracji o zatrudnieniu w Uniwersytecie SWPS jako podstawowym miejscu pracy

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie badań naukowych
  • Pozyskiwanie środków na badania naukowe
  • Publikowanie wyników badań w punktowanych czasopismach i monografiach
  • Doskonalenie warsztatu badawczego
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych
  • Działania organizacyjne na rzecz Wydziału
  • Doskonalenie warsztatu nauczyciela akademickiego
  • Opracowywanie autorskich programów zajęć
  • Organizacja procesu dydaktycznego
  • Organizacja konferencji i seminariów naukowych

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin
  • Wynagrodzenie w wysokości mieszczącej się w przedziale Adiunkt - 7 800 zł - 10 200 zł brutto Asystent - 5 800 zł - 7 400 zł brutto
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Mentoring naukowy mobilizujący do dalszego rozwoju dydaktycznego i naukowego
  • Możliwość współudziału w kształtowaniu i rozwijaniu Wydziału
  • Możliwość zdobycia dofinansowania udziału w zagranicznych konferencjach naukowych
  • Pracę w przyjaznym i wspierającym środowisku dbającym o jakość życia pracownika
  • Zniżki na studia magisterskie i podyplomowe oferowane przez Uniwersytet SWPS dla pracownika i jego rodziny
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika i jego rodziny
  • Dofinansowanie do pakietu Multisport i Platformy Benefitowej
  • Możliwość przystąpienia do Ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV naukowe z wykazem dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego z bezpośrednim odniesieniem do podanych wyżej kryteriów kwalifikacyjnych
  • Skan dokumentu potwierdzającego otrzymanie tytułu zawodowego (lub oświadczenia o planowanym terminie jego uzyskania wraz z informacją od promotora o stanie zaawansowania prac)

Załączniki

Weź udział w rekrutacji