Asystent / adiunkt stanowisko badawczo-dydaktyczne

Wydział Filologiczny
Uniwersytet Opolski
  • Miejsce: Opole
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Nasze wymagania

  • Ukończone studia na kierunku filologia polska.
  • Specjalizacja naukowa: stylistyka, lingwistyczna analiza dyskursu.
  • Udokumentowane zainteresowania badawcze w zakresie stylistyki i lingwistycznej analizy dyskursu (publikacje w punktowanych czasopismach, udział z referatami w konferencjach).
  • Tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa lub otwarty/zaawansowany przewód doktorski.

Mile widziane

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1.
  • Udokumentowany udział w pracach zespołów badawczych.
  • Posiadanie doświadczenia jako nauczyciel akademicki.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych.
  • Działania organizacyjne na rzecz Wydziału.
  • Opracowywanie autorskich programów zajęć.
  • Prowadzenie działalności naukowej, publikowanie, uczestnictwo w konferencjach

Oferujemy

  • Stabilna praca w renomowanej uczelni publicznej.
  • Uposażenie zgodne z Regulaminem Wynagradzania w UO.
  • Wsparcie administracyjne, biblioteczne i IT stanowiska pracy.
  • Dostęp do szkoleń z dydaktyki akademickiej.
  • Praca w zgranym, umiędzynarodowionym zespole.
  • Dostęp do dofinansowania wyjazdów konferencyjnych i mobilności Erasmus+
  • Dodatki zadaniowe za udział w projektach.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie o zatrudnienie skierowane do JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego.
  • CV wraz z informacją o dotychczasowym przebiegu edukacji i zatrudnienia.
  • Kwestionariusz osobowy ubiegającej się o zatrudnienie dostępny na stronie: https://www.uni.opole.pl/page/41/pracownicy-dokumenty-do-pobrania.
  • Wykaz publikacji naukowych.
  • Dokumenty poświadczające wymagania i kryteria kwalifikacyjne.
  • Informacja o stopniu zaawansowania rozprawy doktorskiej (w przypadku otwartego przewodu doktorskiego).
  • Oświadczenie o dziedzinie nauki i dyscyplinie naukowej.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Uniwersytet Opolski
    Sekretariat Instytutu Językoznawstwa
    45-040 Opole
    pl. Kopernika 11 p. 203
    do 23 maja 2024 r., do godz. 14.00