asystent

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji,
Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Miejsce: Cieszyn
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina sztuki

Opis stanowiska

REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH ogłasza otwarty konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Miejsce pracy: Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji, Instytut Sztuk Plastycznych

Adres miejsca pracy: ul. Bielska 62, 43-400 Cieszyn

Liczba dostępnych stanowisk: 1

Nr ref.: 75/2021/NA/WSNE/ISP/01

Słowa kluczowe: modelowanie 3D, rzeźbienie 3D, obrazowanie przestrzeni

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2022 poz. 574).

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

  • prowadzenie ewaluowanej (wysoko punktowanej) zgodnie z zarządzeniem MNiSW działalności artystycznej lub projektowej,
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach I i II stopnia na kierunku Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej z zakresu: zaawansowanej kreacji 3D, obrazowania przestrzeni,
  • realizowanie obowiązków organizacyjnych na potrzeby wydziału i uczelni wynikających z regulaminów UŚ,
  • udział w zespołach badawczych,
  • udział w projektach realizowanych na kierunku Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej,
  • realizowanie zadań zgodnie z Indywidualnym Przydziałem Obowiązków.

WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:

  • tytuł magistra w dziedzinie: sztuki lub innych pokrewnych,
  • doświadczenie w prowadzeniu badań/ działalności artystycznej lub projektowej, w szczególności związanej z kreacją 3D, projektowaniem gier, w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki, w tym międzynarodowa aktywność artystyczna,
  • rozpoznawalny i uznany dorobek artystyczny w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki (zgodnie ze strategią rozwoju ISP każdy pracownik naukowo-dydaktyczny zobowiązany jest wykazać w ciągu roku przynajmniej jedno dzieło, wystawę lub inne osiągnięcie artystyczne, którego wartość punktowa wg ministerialnej instrukcji ewaluowanej wynosi 100 pkt),
  • zaawansowana znajomość przynajmniej jednego programu grafiki 3D (3ds Max, Blender, Zbrush),
  • biegła znajomość warsztatu z zakresu modelowania 3D, rzeźbienia 3D, teksturowania, oświetlenia, podstaw animacji 3D potwierdzona osiągnięciami artystycznymi, umiejętność obsługi aparatury obejmującej specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w modelowaniu, rzeźbieniu 3D, teksturowaniu,
  • udokumentowane doświadczenie w realizacji projektów artystycznych (w czasie rozmowy kwalifikacyjnej kandydat zobowiązany jest przedstawić portfolio z aktualnym i opisanym dorobkiem artystycznym, organizacyjnym oraz dydaktycznym. Forma portfolio – elektroniczna, plik pdf.),
  • udokumentowane umiejętności zdobyte w pracy zawodowej poza uczelnią – realizacje projektowe,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych (poziom min. B2),
  • znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych lub gotowość do nauki języka polskiego (dotyczy cudzoziemców).

WYMAGANIA DODATKOWE:

  • udokumentowane osiągnięcia dydaktyczne i popularyzatorskie,
  • umiejętność obsługi oprogramowania MS Office,
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych, w szczególności z zakresu modelowania 3D, w tym z
  • wykorzystaniem metod i narzędzi prowadzenia dydaktyki zdalnej,
  • doświadczenie we współpracy/gotowość do współpracy w zespole,
  • gotowość do pełnienia funkcji lidera zespołu badawczego,
  • gotowość do mobilności naukowej/dydaktycznej,
  • gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • samodzielność, dobra organizacja pracy własnej,
  • proaktywność i inicjatywa – konspekt zawierający najważniejsze punkty rozwoju artystycznego, które kandydat zamierza zrealizować pracując w ISP, np. na przestrzeni najbliższego roku,
  • umiejętność tworzenia zaawansowanej animacji 3D będzie dodatkowym atutem,
  • znajomość więcej niż jednego programu 3D, programów do teksturowania, silników renderujących itp. będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętność obsługi programów graficznych (pakiet Adobe) będzie dodatkowym atutem.

WARUNKI ZATRUDNIENIA:

  1. zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w na czas określony (4 lata), w wymiarze 1 etatu,
  2. zatrudnienie w Uniwersytecie w ramach podstawowego miejsca pracy,
  3. wynagrodzenie zasadnicze zgodne z Regulaminem wynagradzania pracowników Uniwersytetu,
  4. dodatkowe składniki wynagrodzenia zgodnie z Regulaminem wynagradzania pracowników Uniwersytetu,
  5. dodatek projakościowy za szczególne osiągnięcia zgodnie z obowiązującymi zasadami,
  6. roczny wymian zajęć dydaktycznych w wysokości 210 godzin,
  7. zadaniowy czas pracy,
  8. możliwość rozwoju zawodowego,
  9. pakiet świadczeń socjalnych,
  10. możliwość korzystania z programu grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci,
  11. możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Uniwersytetu i  ich współmałżonków/ partnerów życiowych oraz dzieci,
  12. możliwość korzystania z Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz grupowego ubezpieczenia emerytalnego POGODNA JESIEŃ.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  • życiorys naukowy (CV) wraz z listem motywacyjnym,
  • kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje (dyplom uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego),
  • inna dokumentacja określona w warunkach konkursu.

HARMONOGRAM KONKURSU:

termin składania ofert upływa z dniem: 16 stycznia 2023 r. ( 23.59)
rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia: 16 marca 2023 r.

ZGŁOSZENIA:

Przesłanie aplikacji w odpowiedzi na niniejsze zgłoszenie oznacza przyjęcie do wiadomości treści klauzuli informacyjnej RODO dla kandydatów do pracy, której treść jest dostępna w formularzu aplikacyjnym.

Wymagane dokumenty należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza, dostępnego pod linkiem:

Aplikacje, które wpłyną po terminie, aplikacje niekompletne oraz złożone w innym trybie niż wskazany w ogłoszeniu nie będą rozpatrywane. Informujemy, że Uniwersytet zastrzega sobie możliwość pozostawienia konkursu bez rozstrzygnięcia.

WAŻNE INFORMACJE:

Komisja konkursowa podejmuje decyzję o rozstrzygnięciu lub pozostawieniu konkursu bez rozstrzygnięcia. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu rekomendowanego Kandydata podejmuje Rektor.

Warunkiem niezbędnym do zatrudnienia kandydata wyłonionego w postępowaniu konkursowym jest spełnienie wymogów określonych w art. 113 i 118 oraz dopełnienie obowiązków wynikających z art. 265 ust. 4, 5, 13 ustawy  – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2022 poz. 574).

W przypadku ubiegania się o zatrudnienie w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach jako podstawowym miejscu pracy, kandydaci zatrudnieni w ramach podstawowego miejsca pracy w innej uczelni, na dzień zatrudnienia powinni spełniać wymóg określony w art. 120 ust. 2 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2022 poz. 574) zgodnie z którym nauczyciel akademicki może mieć jednocześnie tylko jedno podstawowe miejsce pracy.

W przypadku kandydatów, których dyplomy o nadaniu tytułu zawodowego/stopnia naukowego/tytułu naukowego, zgodnie z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, wymagają nostryfikacji, zatrudnienie jest możliwe dopiero po dopełnieniu procedury nostryfikacji dyplomu.