profesor

Wydział Humanistyczny
Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych

Opis stanowiska

REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH ogłasza otwarty konkurs na stanowisko profesora w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

Miejsce pracy: Wydział Humanistyczny, Instytut Filozofii

Adres miejsca pracy: ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice

Liczba dostępnych stanowisk: 1

Słowa kluczowe: filozofia, kognitywistyka, doradztwo filozoficzne, coaching

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2021 poz. 478 z późn. zm.).

GŁÓWNE OBOWIĄZKI:

prowadzenie badań naukowych zgodnie z zasadami wskazanymi w „Strategii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”, w szczególności w dyscyplinie filozofia na Uniwersytecie Śląskim,

  • publikowanie dorobku naukowego w wysoko punktowanych czasopismach (minimum 70 pkt), indeksowanych w bazach czasopism/publikacji naukowych oraz w wydawnictwach znajdujących sięw ministerialnym wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe,
  • prowadzenie zajęć dydaktycznych według zasad obowiązujących w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i wskazanych przez dyrektorów kierunków: Kognitywistyka, Filozofia, Doradztwo Filozoficzne i Coaching,
  • realizowanie innych obowiązków powierzonych w indywidualnym przydziale obowiązków.

WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE:

  • tytuł naukowy profesora w dyscyplinie filozofia,
  • wysokopunktowany dorobek naukowy w dyscyplinie filozofia (indeksowany w bazach Scopus i Web of Science),
  • doświadczenie w kierowaniu/realizowaniu projektów badawczych/grantów,
  • udokumentowana historia ubiegania się o środki na finansowanie badań w instytucjach krajowych lub zagranicznych,
  • udokumentowany zagraniczny staż naukowy – min. czas trwania: 3 miesiące,
  • znajomość metod badawczych obejmujących filozofię,
  • umiejętność pisania publikacji naukowych w języku angielskim,
  • potwierdzone doświadczenie w zakresie kierowania grantami/projektami naukowymi,
  • opublikowanie w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej 2 publikacji naukowych w dyscyplinie filozofia za minimum 70 punktów,
  • aktywne uczestnictwo w zagranicznych konferencjach międzynarodowych potwierdzone załączonymi programami konferencji,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca prowadzenie badań w międzynarodowych zespołach,
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych w uczelni wyższej/na studiach I i II stopnia z zakresu filozofii,
  • autorstwo publikacji wykorzystywanych w dydaktyce,
  • udokumentowana mobilność dydaktyczna,
  • preferowana znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć
  • dydaktycznych lub gotowość do nauczenia się języka polskiego (dotyczy cudzoziemców).

WYMAGANIA DODATKOWE:

  • umiejętność obsługi oprogramowania Office 365,
  • przedstawienie planu rozwoju naukowego,
  • gotowość do współpracy w zespole badawczym,
  • gotowość do pełnienia roli lidera zespołu badawczego,
  • gotowość do mobilności naukowej/dydaktycznej,
  • gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • samodzielność, dobra organizacja pracy własnej,
  • proaktywność i inicjatywa.

WARUNKI ZATRUDNIENIA:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w na czas określony (2 lata), w wymiarze 1 etatu,
  • zatrudnienie w Uniwersytecie w ramach podstawowego miejsca pracy,
  • zadaniowy czas pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • możliwość korzystania z programu grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci,
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/ partnerów życiowych oraz dzieci,
  • możliwość korzystania z Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz grupowego ubezpieczenia emerytalnego POGODNA JESIEŃ.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  1. życiorys naukowy (CV) wraz z listem motywacyjnym,
  2. kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje (w tym dyplom uzyskania stopnia i potwierdzenie nadania tytułu naukowego),
  3. inna dokumentacja potwierdzająca osiągnięcia w pracy naukowej.

HARMONOGRAM KONKURSU:

  • termin składania ofert upływa z dniem: 09 grudnia 2021r. ( 23.59)
  • rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia: 09 stycznia 2022r.

ZGŁOSZENIA:

Przesłanie aplikacji w odpowiedzi na niniejsze zgłoszenie oznacza przyjęcie do wiadomości treści klauzuli informacyjnej RODO dla kandydatów do pracy, której treść jest dostępna w formularzu aplikacyjnym.

Wymagane dokumenty należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza, klikając przycisk „Aplikuj”.

Aplikacje, które wpłyną po terminie, aplikacje niekompletne oraz złożone w innym trybie niż wskazany w ogłoszeniu nie będą rozpatrywane. Informujemy, że Uniwersytet zastrzega sobie możliwość pozostawienia konkursu bez rozstrzygnięcia.

WAŻNE INFORMACJE:

Warunkiem niezbędnym do zatrudnienia kandydata wyłonionego w postępowaniu konkursowym jest dopełnienie obowiązków wynikających z art. 265 ust. 4, 5, 13 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2021 poz. 478 z późn. zm.) oraz złożenie oświadczenia o wskazaniu Uniwersytetu jako podstawowego miejsca pracy.

W przypadku kandydatów obcokrajowców, których dyplomy o nadaniu tytułu zawodowego/stopnia naukowego/tytułu naukowego, zgodnie z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, wymagają nostryfikacji, zatrudnienie jest możliwe dopiero po dopełnieniu procedury nostryfikacji dyplomu.