Adiunkt badawczy stanowisko badawcze

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • biologia medyczna

Opis stanowiska

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkursu na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w ramach realizacji projektu OPUS 20 pt. „Nowe terapie uzależnienia od opioidów” w Instytucie Psychologii Stosowanej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej.

Szczegóły ogłoszenia oraz informacja o przetwarzaniu danych osobowych znajdują się w załączniku

Nasze wymagania

  • posiadają co najmniej stopień doktora;
  • posiadają odpowiedni dorobek naukowy;
  • biorą czynny udział w życiu naukowym.
  • Doświadczenie w pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi.

Zakres obowiązków

  • Celem projektu jest wykazanie roli aktywności neuronów i struktur mózgowych w modulowaniu zachowań poszukiwawczych oksykodonu oraz objawów związanych z odstawieniem opioidów u szczurów oraz identyfikacja nowych leków zmniejszających symptomy uzależnienia od opioidów (OUD). Pierwszym zadaniem jest poszukiwanie węzłów aktywności neuronalnej w mózgu szczura związanych z ekspresją wybranych symptomów OUD przy pomocy nowoczesnych metod anatomicznych, optogenetycznych i neurofizjologicznych. Ostatnie odkrycia dotyczące nowych „stronniczych” agonistów receptorów opioidowych umożliwiły badania ich wpływu na neuronalne i behawioralne korelaty wybranych symptomów OUD. Z tego powodu drugim zadaniem jest wykazanie potencjału terapeutycznego wybranych nowych funkcjonalnie selektywny agonistów receptorów opioidowych μ i κ w zmniejszaniu nasilenia głodu i poszukiwania oksykodonu oraz objawów odstawienia od opioidów u szczurów.
  • Opis badania: W badaniach zastosujemy innowacyjne połączenie oznaczania komórek za pomocą znaczników fluorescencyjnych i wektorów wirusowych, immunohistochemii, optogenetyki, pomiarów aktywności komórek i struktur in vivo, systemowych i przezczaszkowych podań leków oraz szeregu testów behawioralnych u szczurów w jedną strategię badawczą. Innowacyjność metodyki projektu polega na zaplanowaniu badań umożliwiających identyfikację neuronów aktywowanych przez bodźce warunkowe i/lub uwarunkowane zachowania oraz wpływu „stronniczych” agonistów receptorów opioidowych na taką aktywność

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kopia dyplomu doktorskiego lub doktora habilitowanego - jeżeli Kandydat /Kandydatka posiada
  • informacja o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym Kandydata /Kandydatki,
  • oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu
  • oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
  • oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ.
  • wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron)
  • recenzja pracy doktorskiej lub rozprawy habilitacyjnej – jeżeli Kandydatka /Kandydat posiada,
  • opinia o predyspozycjach i kwalifikacjach Kandydata/ 3 Kandydatki do pracy naukowej oraz dydaktycznej – z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli Kandydat /Kandydatka takiej ocenie podlegał/a.