asystent

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków
Uniwersytet Jagielloński
  • Miejsce: Kraków
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Opis stanowiska

REKTOR
Uniwersytetu Jagiellońskiego
ogłasza konkurs na stanowisko

ASYSTENTA

w grupie pracowników badawczych / w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych

w Jagiellońskim Centrum Rozwoju Leków (JCET)

w zakresie analityki biomedycznej nr oferty 2021-201

Do konkursu mogą  przystąpić osoby, które spełniają wymogi określone w art. 113, 116 ust.  2 pkt 4) ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zgodnie z § 166 Statutu UJ odpowiadają następującym kryteriom kwalifikacyjnym:

  1. posiadają co najmniej tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny w dziedzinie nauk chemicznych, biologicznych, medycznych, farmaceutycznych lub pokrewnych,
  2. wykazują predyspozycje do pracy badawczej;
  3. doświadczenie w pracy laboratoryjnej, w szczególności w zakresie metod analitycznych;
  4. praktyczna znajomość techniki wysokosprawnej chromatografii cieczowej sprzężonej z wysokorozdzielczą detekcją masową;
  5. posiadają co najmniej 5 letnie doświadczenie w prowadzeniu niecelowanych analiz proteomicznych i celowanych analiz metabolomicznych z zastosowaniem techniki LC/MS;
  6. doświadczenie w pracy z systemami MS ABSciex oraz MS Thermo Scientific będzie dodatkowym atutem
  7. znajomość technik ekstrakcji metabolitów, separacji i oczyszczania peptydów i białek w tym technik elektroforetycznych;
  8. doświadczenie i wiedza w zakresie mechanizmów rozwoju dysfunkcji śródbłonka w różnych modelach chorób oraz doświadczenie w przeprowadzaniu badań nad metabolizmem komórek śródbłonka będzie dodatkowym atutem;
  9. czynny udział w życiu naukowym przejawiający się w szczególności w wystąpieniach na konferencjach naukowych zagranicznych i krajowych;
  10. dorobek naukowy w postaci publikacji, szkoleń, udziału w projektach badawczych;
  11. biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  12. doświadczenie i zamiłowanie do pracy naukowej.

Zakres obowiązków:

•      opracowanie i walidacja metod bioanalitycznych oznaczania peptydów, białek i metabolitów techniką LC/MS;

•      optymalizacja metod przygotowywania próbek biologicznych do analiz LC/MS;

•      wykonywanie celowanych analiz metabolomicznych oraz niecelowanych analiz proteomicznych, analiza bioinformatyczna uzyskanych wyników;

•      wykonywanie analiz elektroforetycznych;

•      monitorowanie poprawności działania urządzeń analitycznych podczas prowadzonych analiz oraz sprawne rozwiazywanie problemów analitycznych;

•      samodzielna integracja danych, analiza statystyczna i opracowywanie wyników badań oraz przygotowywanie publikacji naukowych prezentujących wyniki badań;

•      projektowanie, przygotowywanie, prowadzenie eksperymentów i pomoc w prowadzeniu doświadczeń w warunkach in vivo oraz in vitro na małych zwierzętach laboratoryjnych (myszy, szczury);

•      przygotowywanie cyklicznych raportów i sprawozdań;

•      prezentacja wyników badań na konferencjach krajowych i zagranicznych;

•      aktywna współpraca ze wszystkimi grupami badawczymi JCET;

•      opieka nad powierzonym sprzętem laboratoryjnym i aparaturą naukową.

Kandydaci przystępujący do konkursu winni złożyć w Sekretariacie Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków (JCET) UJ, Kraków, ul. Bobrzyńskiego 14, następujące dokumenty:

  1. podanie,
  2. życiorys,
  3. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  4. odpis dyplomu magisterskiego lub doktorskiego – jeżeli kandydat posiada,
  5. informację o dorobku naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym kandydata
  6. ewentualny wykaz publikacji (z podaniem wydawnictwa i ilości stron),
  7. formularz ostatniej okresowej oceny, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał,
  8. opinię kierownika zakładu lub opiekuna naukowego o predyspozycjach do pracy nauczyciela akademickiego (z uwzględnieniem wyników ankiet studenckich, jeżeli kandydat takiej ocenie podlegał) oraz o działalności naukowej kandydata,
  9. oświadczenie stwierdzające, że UJ będzie podstawowym miejscem pracy w przypadku wygrania konkursu,
  10. oświadczenie w trybie art. 113 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
  11. oświadczenie o znajomości i akceptacji zasad dotyczących zarządzania własnością intelektualną oraz zasad komercjalizacji UJ,
  12. informację o przetwarzaniu danych osobowych.(druk w załączeniu)

Termin rozpoczęcia konkursu:  12.10.2021.

Termin składania zgłoszeń upływa z dniem: 11.11.2021.

Termin rozstrzygnięcia konkursu nastąpi do miesiąca po terminie składania ogłoszeń.

Uniwersytet Jagielloński nie zapewnia mieszkań.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: +48 12 664 54 64

Druki oświadczeń można pobrać na stronie:

                                                                                                                                      Z upoważnienia

Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego

prof dr hab. Stefan Chłopicki

 Dyrektor JCET