Lektor stanowisko dydaktyczne

Studium Języków Obcych
Politechnika Częstochowska
  • Miejsce: Częstochowa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Nasze wymagania

  • 1. Posiadanie tytułu magistra filologii angielskiej
  • 2. Posiadanie kwalifikacji do pracy dydaktycznej.
  • 3. Doświadczenie w pracy na stanowisku nauczyciela akademickiego.
  • 4. Doświadczenie w nauczaniu języka specjalistycznego z zakresu nauk technicznych i biznesu.
  • 5. Umiejętność tłumaczenia tekstów specjalistycznych.
  • 6. Doświadczenie w opracowywaniu programów i sylabusów w zakresie Polskich Ram Kwalifikacji.
  • 7. Kompetencje w zakresie prowadzenia zajęć na platformie e-learningowej.
  • 8. Dobra znajomość języka polskiego - dotyczy obcokrajowców.
  • 9. Gotowość zatrudnienia w Politechnice Częstochowskiej, jako podstawowym miejscu pracy w pełnym wymiarze czasu pracy na okres 1 roku.

Zakres obowiązków

  • 1. Prowadzenie zajęć dydaktycznych z języka angielskiego lub polskiego dla studentów PCz zgodnie z planami studiów i programami nauczania.Prowadzenie zajęć
  • 2. Samodoskonalenie zawodowe.
  • 3. Znajomość i przestrzeganie wszelkich zarządzeń, przepisów i regulaminów wewnętrznych i zewnętrznych
  • 4. Opracowywanie programów nauczania na zlecenie przełożonego.
  • 5. Prowadzenie ewidencji zajęć prowadzonych w grupach lektoratowych oraz uzupełnianie protokołów z tych zajęć w formie papierowej i elektronicznej.

Oferujemy

  • Zatrudnienie na okres 1 roku

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • 1. Podanie o zatrudnienie na stanowisku lektora skierowane do JM Rektora Politechniki Częstochowskiej przez Kierownika Studium Języków Obcych.
  • 2. CV kandydata do pracy
  • 3. Kopie dyplomów lub świadectw potwierdzających kwalifikacje kandydata.
  • 4. Wykaz dorobku naukowego, zawodowego, dydaktycznego, organizacyjnego oraz odbytych staży.
  • 5. Kopie posiadanych świadectw pracy.
  • 6. Oświadczenie kandydata, że Politechnika Częstochowska będzie jego podstawowym miejscem pracy, zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 z poźn. zm.).
  • 7. Oświadczenie kandydata o poniższej treści: Wyrażam dobrowolnie zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przedstawionych przeze mnie dokumentach dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu na stanowisko lektora w Studium Języków Obcych Politechniki Częstochowskiej, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanej dalej „RODO” oraz oświadczam, iż zostałem poinformowany o tym, że:
  • Klauzula informacyjna dla kandydatek i kandydatów do pracy w Politechnice Częstochowskiej Na podstawie art.13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.) dalej: RODO, przekazujemy informacje dotyczące przewarzania danych osobowych przez Politechnikę Częstochowską 1. Administrator Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Politechnika Częstochowska z siedzibą przy ul. J.H. Dąbrowskiego 69, 42-201 Częstochowa, e-mail: rektor@adm.pcz.czest.pl. 2. Inspektor ochrony danych Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się kontaktować pod numerem telefonu 34 3250471 lub adresem e-mail: iodo@pcz.pl. 3. Cel i podstawa prawa przetwarzania Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 22 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy w związku z art. 6 ust.1 lit. c RODO. Podanie innych danych w zakresie niewynikającym z art. 22 1 Kodeksu pracy zostanie potraktowane jako zgoda na przetwarzanie tych danych osobowych. Wyrażenie zgody w tym przypadku jest dobrowolne, a zgodę tak wyrażoną można odwołać w dowolnym czasie. Jeżeli w przekazanych przez Panią/Pana dokumentach zawarte będą dane, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO to konieczna będzie Pani/Pana zgoda na ich przetwarzanie, która może zostać odwołana w dowolnym czasie. 4. Odbiorcy danych osobowych Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazane wyłącznie podmiotom, które uprawnione są do ich otrzymania przepisami prawa. Odbiorcami danych osobowych mogą być również podmioty świadczące usługi na rzecz administratora danych osobowych, w tym w szczególności w zakresie obsługi prawnej lub wsparcia informatycznego. 5. Okres przechowywania danych Pani/Pana dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji, a w przypadku zatrudnienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dot. prowadzenia dokumentacji pracowniczej oraz przepisów o archiwizacji obowiązujących w Politechnice Częstochowskiej. 6. Prawa osób, których dane dotyczą W przypadkach i na warunkach określonych w RODO przysługuje Pani/Panu prawo do: dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych, ograniczenia przetwarzania danych osobowych oraz usunięcia danych osobowych. W przypadku uznania, że dane osobowe przetwarzane są z naruszeniem przepisów prawa, ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 7. Informacja o wymogu podania danych Podanie przez Panią/Pana danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 22 1 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie innych danych jest dobrowolne. 8. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu procesowi przetwarzania, w tym profilowaniu.