Adiunkt stanowisko badawcze

  • Miejsce: Politechnika Gdańska, Gdańsk
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka

Opis stanowiska

Katedra Inżynierii Sanitarnej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska zatrudni adiunkta badawczego w projekcie OPUS: „Badania hybrydowych zaawansowanych procesów redukcji” / „Studies on hybrid advanced reduction processes”. Zatrudnienie na pełny etat, na okres 1 roku (z możliwością przedłużenia do 24 miesięcy).

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora nauk tematyka pracy doktorskiej z zakresu badań reakcji chemicznych wodoru (H2) z nanoczątkami metali
  • udokumentowany dorobek naukowy w postaci publikacji w czasopismach z listy JCR w zakresie: reakcji wodoru (H2) z nanocząstkami metali; reakcji aniono-rodnika węglanowego

Mile widziane

  • posiadanie w dorobku naukowym minimum jednej publikacji naukowej o wskaźniku oddziaływania (IF) powyżej 12.0

Zakres obowiązków

  • praca naukowa nastawiona na publikację wyników badań w najlepszych czasopismach naukowych o zasięgu światowym
  • realizacja zadań objętych projektem badawczym https://projekty.ncn.gov.pl/opisy/524107-en.pdf

Oferujemy

  • pracę w jednej z wiodących uczelni technicznych w Polsce
  • akademicką kulturę organizacyjną opartą na zasadach szacunku
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • możliwość wypoczynku w Ośrodku Wczasowym Politechniki Gdańskiej położonym w malowniczym otoczeniu kaszubskich jezior i lasów
  • wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+
  • szkolenia wewnętrzne
  • dostęp do uczelnianej biblioteki
  • możliwość przystąpienia do: grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie, prywatnej opieki medycznej, programu sportowo-rekreacyjnego Benefit (karta MultiSport)
  • zajęcia sportowe prowadzone w obiektach Politechniki Gdańskiej
  • na terenie kampusu: przedszkole, stanowiska do przewijania i punkty karmienia dzieci, punkty gastronomiczne, strefy relaksu oraz bezpłatne miejsca parkingowe
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • preferencyjne pożyczki
  • pracę w dobrze skomunikowanym miejscu
  • i wiele więcej... Pełną listę korzyści znajdziesz na stronie: https://chr.pg.edu.pl/dolacz-donas

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV
  • dyplom ukończenia studiów wyższych (kserokopia)
  • dyplom doktorski (kserokopia)
  • wykaz dorobku naukowego
  • podanie skierowane do Prorektora ds.nauki Politechniki Gdańskiej