Post-doc stanowisko badawcze

Wydział Nauk Przyrodniczych
Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki biologiczne

Opis stanowiska

REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH ogłasza otwarty konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w ramach projektu badawczego Sonata Bis pt. „Analiza genetyczna tworzenia się mieszańców somatycznych gatunków Fagopyrum” pod kierownictwem dr. hab. Alexandra Betekhtina: https://www.researchgate.net/profile/Alexander-Betekhtin​

Miejsce pracy: Wydział Nauk Przyrodniczych

Adres miejsca pracy: ul. Jagiellońska 28, 40-032 Katowice

Liczba dostępnych stanowisk: 1

Nr ref.: 14/2021/NA/WNP/postdoc/04

Słowa kluczowe: Fagopyrum, edycja genomu, kultury in vitro, fuzja protoplastów, CRISPR

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2022 poz. 574).

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora z dyscypliny nauk biologicznych lub pokrewnych, uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed planowaną datą zatrudnienia w projekcie,
  • płynna znajomość języka angielskiego (min. poziom. B2),
  • 5-letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia badań w dyscyplinie nauk biologicznych lub pokrewnych,
  • udokumentowany dorobek naukowy w dyscyplinie nauk biologicznych lub pokrewnych w czasopismach o wysokich współczynnikach wpływu (np. indeksowany w bazach Scopus, Web of Science),
  • udokumentowany zagraniczny/krajowy staż naukowy - czas trwania min. 1 miesiąc,
  • doświadczenie w stosowaniu technik edycji genomu roślin,
  • czynny udział w życiu naukowym, przejawiający się w wystąpieniach na konferencjach naukowych,
  • udokumentowany udział w pracach w ramach projektów badawczych,
  • udokumentowane doświadczenie w przygotowywaniu manuskryptów do międzynarodowych periodyków naukowych,
  • 5-letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej,
  • umiejętność pisania publikacji naukowych w języku angielskim,
  • doświadczenie w kulturach in vitro roślin,
  • doświadczenie w kierowaniu/realizowaniu/pozyskiwaniu projektów badawczych/grantów,
  • mobilność i gotowość do realizowania zagranicznych wyjazdów służbowych o charakterze naukowym,
  • samodzielność i dobra organizacja pracy własnej,
  • umiejętność współpracy w zespole badawczym.

Zakres obowiązków

  • formułowanie hipotez badawczych i planowanie eksperymentów w zakresie zadań badawczych projektu,
  • wykonywanie analiz, analiza i interpretowanie danych, przygotowywanie raportów,
  • udział w prezentowaniu i publikowaniu wyników badań,
  • inne zadania związane z działalnością naukowa na rzecz projektu, zlecone przez kierownika projektu.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w na czas określony – 1 rok (z możliwością przedłużenia zatrudnienia maksymalnie do 4 lat), w wymiarze 1 etatu, w ramach projektu badawczego Sonata Bis pt. "Analiza genetyczna tworzenia się mieszańców somatycznych gatunków Fagopyrum" pod kierownictwem dr hab. Alexandra Betekhtina
  • zatrudnienie w Uniwersytecie w ramach podstawowego miejsca pracy,
  • wynagrodzenie w wysokości 7.700,00 zł brutto miesięcznie (w tym dodatek za staż pracy jeśli dotyczy)​
  • dodatkowe składniki wynagrodzenia zgodnie z Regulaminem wynagradzania pracowników Uniwersytetu,
  • dodatek projakościowy za szczególne osiągnięcia zgodnie z obowiązującymi zasadami,
  • zadaniowy czas pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • możliwość korzystania z programu grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci,
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla pracowników Uniwersytetu i ich współmałżonków/ partnerów życiowych oraz dzieci,
  • możliwość korzystania z Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz grupowego ubezpieczenia emerytalnego POGODNA JESIEŃ.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • życiorys naukowy (CV) wraz z listem motywacyjnym,
  • kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje (w tym dyplom uzyskania stopnia naukowego doktora lub zaświadczenie o nadaniu stopnia naukowego doktora, dyplom uzyskania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego),
  • wykaz publikacji,
  • inna dokumentacja potwierdzająca osiągnięcia w pracy naukowej.