Post-doc stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

Dyrektor Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego za zgodą Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, ogłasza konkurs na stanowisko stażysty podoktorskiego (starszego asystenta) w grupie pracowników badawczych w Laboratorium Spektroskopii NMR. Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Tytuł projektu: Zaawansowana Niestacjonarna Spektroskopia NMR

Kierownik projektu: dr hab. Krzysztof Kazimierczuk, prof. ucz.

Numer konkursu: CeNT-39.1-2023

Po więcej informacji zapraszamy na:

Nasze wymagania

  • Doktorat z nauk chemicznych, nauk fizycznych lub dziedzin pokrewnych
  • Podstawowa wiedza w zakresie teorii i praktyki uczenia maszynowego (najlepiej w kontekście NMR).
  • Zaawansowane umiejętności programowania (preferowane środowisko: Python).
  • Zrozumienie podstawowych pojęć matematycznych wielowymiarowej spektroskopii NMR.
  • Kandydat powinien posiadać stopień doktora nie dłużej niż 7 lat przed dniem podpisania umowy o pracę w projekcie. Stopień doktora powinien być uzyskany w państwach UE, EFTA, OECD lub nostryfikowany najpóźniej na dzień zatrudnienia w projekcie.

Zakres obowiązków

  • Postdoc zaimplementuje sieci neuronowe do przetwarzania niestacjonarnych sygnałów NMR. Sieci będą dostosowywane w trakcie projektu do wymagań konkretnych aplikacji - wiązania białko-ligand, dynamiki białek, monitorowania reakcji i innych. Dane wyjściowe z sieci będą analizowane standardowymi programami do analizy widm NMR.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • List motywacyjny
  • Aktualny życiorys
  • Kopia dyplomu doktorskiego lub innego dokumentu potwierdzającego, że kandydat uzyska stopień doktora najpóźniej na dzień zatrudnienia w projekcie
  • Lista publikacji i wystąpień konferencyjnych
  • Jeden lub więcej listów polecających od naukowca, który zna Kandydata (przesłanych bezpośrednio na adres e-mail podany poniżej)
  • Podpisana informacja o przetwarzaniu danych osobowych