Post-doc stanowisko badawcze

Instytut Psychologii
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 10 000 złotych brutto brutto zł brutto
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

Nazwa i opis projektu badawczego:
Czy silna identyfikacja może szkodzić grupie? Rola bezpiecznych i defensywnych form identyfikacji z grupą w relacjach wewnątrzgrupowych i realizacji grupowych celów
Projekt dotyczy stosunkowo rzadko badanych wewnątrzgrupowych konsekwencji identyfikacji z grupą.
W ramach projektu badane są formy identyfikacji z różnymi grupami, takimi jak: organizacje biznesowe, partie polityczne, a nawet całe narody, a także związek identyfikacji z całym spektrum możliwych konsekwencji: od relacji wewnątrz grupy, przez produktywność, poparcie dla różnego rodzaju polityk: zdrowotnych, środowiskowych, międzynarodowych, po spiskowanie przeciwko swoim.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki (2018/29/B/HS6/02826)

Nasze wymagania

  • Stopień doktora psychologii lub dyscyplin pokrewnych, o specjalizacji związanej z tematyką projektu badawczego (np. nauki polityczne, socjologia, zarządzanie) (uzyskany nie później niż na dzień rozpoczęcia pracy w projekcie);
  • Aktualna i zaawansowana wiedza z zakresu psychologii społecznej lub osobowości (wraz z zainteresowaniami psychologią polityczną i/lub psychologią środowiskową);
  • Zaawansowane doświadczenie w pracy w analizach statystycznych (m.in umiejętność modelowania wielopoziomowego), w tym znajomość pakietów statystycznych;
  • Doświadczenie w opracowaniu artykułów naukowych (zwłaszcza dla czasopism psychologicznych o wysokim IF);
  • Doświadczenie w pracy z wieloma grupami współpracowników badawczych;
  • Pozytywny stosunek do praktyk otwartej nauki;
  • Doświadczenie w działaniach popularyzujących naukę (recenzowanie lub organizacja konferencji;
  • Biegła znajomość języka angielskiego pozwalająca na przygotowanie publikacji, komunikowaniu się w międzynarodowym zespole, itp..

Zakres obowiązków

  • Analiza i interpretacja zebranych danych ilościowych;
  • Udział w przygotowaniu publikacji i upowszechnianiu wyników;
  • Pomoc w rozpowszechniających wyników uzyskane w ramach projektu poprzez identyfikację odpowiednich odbiorców i kontaktowanie się z nimi;
  • Zarządzanie własnymi działaniami badawczymi i administracyjnymi, w razie potrzeby przy wsparciu Kierownika Projektu.

Oferujemy

  • Umowę o pracę na okres 6 miesięcy w pełnym wymiarze czasu pracy (100%);
  • Wynagrodzenie w wysokości 10 000 złotych brutto brutto;
  • Pracę w profesjonalnym i przyjaznym otoczeniu, wśród znakomitych naukowców i opiniotwórczych ekspertów.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • CV obejmujące: uzyskane tytuły zawodowe i stopnie naukowe Informacje o osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych (obejmujące najważniejsze obszary badań kandydata oraz jego osiągnięcia); Wykaz publikacji (w tym wydawnictwo/czasopismo, rok wydania i numer strony);
  • List motywacyjny;
  • Skan dokumentu potwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego doktora lub potwierdzenie złożenia rozprawy doktorskiej do recenzji.