Post-doc stanowisko badawcze

Centrum NanoBioMedyczne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria materiałowa

Opis stanowiska

Oferta pracy dotyczy stanowiska w projekcie OPUS (Narodowe Centrum Nauki) pt. „Śledzenie in vitro starzenia się komórek do tworzenia komórek macierzystych nowotworu z wykorzystaniem systemu reporterowego opartego na nanocząsteczkach” (Numer umowy: UMO-2021/43/B/NZ3 /01454) pod kierunkiem dr Patricka Perrigue w Centrum NanoBioMedycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Celem projektu jest zbadanie nanocząstek i ich przydatności do śledzenia starzejących się komórek. Postdoc będzie zajmował się syntezą i charakterystyką fizykochemiczną substancji fluorescencyjnych/fluorogennych
nanocząstek i opracuje testy umożliwiające lepsze wykrywanie starzenia się komórek Wybrana osoba będzie częścią multidyscyplinarnego zespołu i przejdzie szkolenie w zakresie zaawansowanych technik biologicznych i materiałoznawstwa. Wymagane jest wykształcenie (doktorat) z biologii, chemii lub inżynierii materiałowej, a także dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Nasze wymagania

  • Do konkursu mogą przystąpić osoby, spełniające wymogi określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.)
  • Doktorat z biologii, chemii lub inżynierii materiałowej.
  • Mile widziane będzie doświadczenie z nanomateriałami i technikami fluorescencji.
  • Spełnienie wymogów formalnych dotyczących terminu uzyskania stopnia doktora zgodnie z regulaminem Narodowego Centrum Nauki https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2021/uchwala81_2021-zal1 .pdf.
  • Udokumentowana produktywność oraz publikacje w indeksowanych czasopismach (co najmniej jedna publikacja na tematy związane z projektem
  • Doświadczenie w inżynierii nanobiomateriałów.
  • Znajomość syntezy nanocząstek będzie dodatkowym atutem.
  • Samodzielność, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole.
  • Doświadczenie w pisaniu publikacji naukowych i prezentacji konferencyjnych.
  • Doskonała znajomość odpowiedniego oprogramowania typu: OriginLab, Labview, CorelDraw.

Mile widziane

  • Znajomość nanomateriałów i technik fluorescencji będzie przydatna.

Zakres obowiązków

  • Postdoc będzie zajmował się syntezą i charakterystyką fizykochemiczną substancji fluorescencyjnych/fluorogennych nanocząstek i opracuje testy umożliwiające lepsze wykrywanie starzenia się komórek

Oferujemy

  •  atmosfera szacunku i współpracy
  •  wspieranie pracowników z niepełnosprawnościami
  •  elastyczny czas pracy
  •  dofinansowanie nauki języków
  •  dofinansowanie szkoleń i kursów
  •  dodatkowe dni wolne na kształcenie
  •  ubezpieczenia na życie
  •  program emerytalny
  •  fundusz oszczędnościowo – inwestycyjny
  •  preferencyjne pożyczki
  •  dodatkowe świadczenia socjalne
  •  dofinansowanie wypoczynku
  •  dofinansowanie wakacji dzieci
  •  „13” pensja

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • • Zgłoszenie kandydata do konkursu;
  • • Curriculum Vitae;
  • • Dyplomy lub zaświadczenia wydane przez uczelnie potwierdzające wykształcenie i posiadane stopnie lub tytuł naukowy (w przypadku stopni naukowych uzyskanych zagranicą - dokumenty muszą spełniać kryteria równoważności określone w art. 328 ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r. poz. 742 t.j.)
  • • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych następujacej treści : Zgodnie z art. 6 ust.1 lit a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.) wyrażam zgodę na przetwarzania danych osobowych innych niż: imię, (imiona) i nazwisko; imiona rodziców; data urodzenia; miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); wykształcenie; przebieg dotychczasowego zatrudnienia, zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb aktualnej rekrutacji.";