Post-doc stanowisko badawcze

Instytut Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 7000,00 zł brutto
  • Dziedzina nauk medycznych i nauk o zdrowiu
  • nauki o zdrowiu

Nasze wymagania

  • stopień naukowy doktora nauk przyrodniczych lub medycznych
  • umiejętność samodzielnego planowania i przeprowadzania eksperymentów badawczych
  • doświadczenie w realizacji i zarządzaniu budżetem projektów naukowych, np. grantów NCN
  • doświadczenie badawcze w prowadzeniu badań z zastosowaniem technik biologii molekularnej (np. izolacji DNA, RNA, lizatów białkowych, PCR, QRT-PCR, Western blot, ELISA, elektroforeza) i technik immunocytochemii
  • doświadczenie w prowadzeniu badań z wykorzystaniem zwierząt eksperymentalnych, potwierdzone zezwoleniem na uczestniczenie w procedurach na zwierzętach
  • znajomość narzędzi do analizy statystycznej oraz do analizy obrazu
  • znajomość technik mikroskopii (w tym mikroskopii konfokalnej i przeżyciowej)
  • doświadczenie w prowadzeniu hodowli komórkowych (w tym hodowli pierwotnych)
  • umiejętność izolowania białek i kwasów nukleinowych z hodowli komórkowych i tkanek
  • umiejętność przygotowania manuskryptów do publikacji
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2, potwierdzoną certyfikatem FCE

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań z zastosowaniem technik biologii molekularnej (izolacja DNA, RNA, lizatów białkowych, PCR, QRT-PCR, western blot, ELISA, elektroforeza) z zastosowaniem technik mikroskopowych, technik immunocytochemicznych oraz immunohistochemicznych
  • analiza, dokumentowanie i prezentowanie wyników realizowanych doświadczeń oraz prowadzenie obliczeń statystycznych
  • przygotowywanie publikacji naukowych

Oferujemy

  • umowę o pracę na czas określony (do 7 miesięcy) w pełnoetatowym wymiarze godzin
  • wynagrodzenie ok. 7 000 zł (brutto) miesięcznie
  • data rozpoczęcia pracy: marzec 2024
  • elastyczne godziny pracy
  • wspólne tworzenie nowej i przydatnej wiedzy
  • rozwój zawodowy – poszerzenie swojego warsztatu badawczy i udział w rozwoju wiedzy

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • zgłoszenie do konkursu adresowane do Rektora AWF Katowice
  • kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (druk na stronie uczelni)
  • klauzula informacyjna dla kandydata w postępowaniu konkursowym RODO (druk na stronie uczelni)
  • oświadczenie art. 113 ustawy – czynności prawne (druk na stronie uczelni)
  • oświadczenie art. 118 ustawy – bezpośrednia podległość służbowa (druk na stronie uczelni)
  • oświadczenie art. 120 ustawy – AWF Katowice jako podstawowe miejsce pracy (druk na stronie Uczelni)
  • dokumenty potwierdzające posiadanie wymaganych kwalifikacji (w tym dyplomy)
  • CV wraz z informacją o dotychczasowym przebiegu zatrudnienia wraz z wykazem osiągnięć badawczo-naukowych oraz planem rozwoju naukowego