Post-doc stanowisko badawcze

  • Miejsce: Warszawa
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • archeologia

Opis stanowiska

Konkurs otwarty na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w Katedrze Epigrafiki i Papirologii. Zatrudnienie w ramach grantu NCN na okres 36 miesięcy

Nasze wymagania

  • Doktorat z archeologii (obroniony na uczelni innej niż Uniwersytet Warszawski – wymóg NCN).
  • Udokumentowane osiągnięcia naukowe w zakresie archeologii śródziemnomorskiej, za szczególnym uwzględnieniem Egiptu.
  • Udokumentowane doświadczenie w pracach terenowych.
  • Znajomość metod dokumentacji archeologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem ortofotografii.
  • Doświadczenie w pracy z bazami danych, inwentarzach lub katalogach znalezisk archeologicznych.

Zakres obowiązków

  • Udział w badaniach archeologicznych w kolejnych sezonach (2024, 2025, 2026), nadzór nad pracami w sektorze bizantyńskich łaźni, przygotowanie i opracowanie dokumentacji;
  • Przygotowanie archeologicznych raportów z poszczególnych sezonów;
  • Administrowanie bazą danych obiektów znalezionych w trakcie prac wykopaliskowych;
  • Udział w przygotowaniu i współredakcja monografii poświęconej gospodarce wodnej w Marei/Filoksenite;
  • Udział w konferencjach i seminariach naukowych w Polsce i za granicą, publikowanie raportów i artykułów naukowych na tematy związane z problematyką badań realizowanych w ramach grantu
  • Administrowanie profilami Marea Archaeological Projekt w mediach społecznościowych, przygotowanie materiałów na stronę internetową projektu.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Podanie skierowane do J.M. Rektora UW.
  • Dyplom doktora.
  • Życiorys naukowy.
  • Wykaz bibliografii z plikami PDF pięciu najważniejszych publikacji do wglądu Komisji Konkursowej.
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (bsp.adm.uw.edu.pl/bsp/druki-i-formularze)
  • Jedna fotografia
  • Oświadczenie kandydata potwierdzające, że zapoznał się i akceptuje zasady przeprowadzania konkursów na stanowisko nauczyciela akademickiego
  • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych zawierająca klauzulę zgody.