Post-doc stanowisko badawcze

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, Instytut Chemii
Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Miejsce: Katowice
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Wynagrodzenie: 8000-9000 zł brutto
  • Dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych
  • nauki chemiczne

Opis stanowiska

REKTOR UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH

ogłasza otwarty konkurs na stanowisko adiunkta (post-doc) w grupie pracowników badawczych w projekcie pt. TERMODYNAMICS [www.thermodynamics.us.edu.pl]

Miejsce pracy: Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, Instytut Chemii

Adres miejsca pracy: ul. Bankowa 14, 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice

Liczba dostępnych stanowisk: 1

Nr ref.: 47/2023/NA/WNST/ICh/p-d/1

Słowa kluczowe: Energia cieplna, synteza nanopłynów, materiały kompozytowe, charakterystyka materiałów

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone w art. 113 Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20.07.2018 r. (t.j. Dz.U. 2023 poz. 742).

Nasze wymagania

  • co najmniej stopień naukowy doktora nauk chemicznych/inżynierii materiałowej/inżynierii chemicznej lub nauk fizycznych uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed datą planowanego zatrudnienia w projekcie,
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (poziom minimum B2),
  • udokumentowane badania naukowe indeksowane w bazie Scopus lub Web of Science w dyscyplinie nauki chemiczne/inżynieria materiałowa/inżynieria chemiczna lub fizyka – opublikowane w czasopismach o wysokim IF,
  • doświadczenie w badaniach eksperymentalnych, w szczególności w analizie właściwości termiczno-fizycznych materiałów,
  • zrozumienie znaczących technik charakteryzacji oraz umiejętność zastosowania tej wiedzy w badaniach,
  • umiejętność zarówno pracy indywidualnej, jak również w zespole, wysokie umiejętności organizacyjne i wielozadaniowość.
  • doświadczenie w przeprowadzaniu charakterystyki chemicznej, termicznej i mikrostrukturalnej,
  • umiejętność pracy samodzielnej oraz w zespole,
  • gotowość do mobilności naukowej,
  • gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem,
  • doświadczenie w realizowaniu/aplikowaniu o projekty badawcze,
  • doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowej działalności badawczej (pobyty w zagranicznych centrach naukowych).

Zakres obowiązków

  • prowadzenie badań naukowych w ramach projektu badawczego NCN SONATA 18, pt.: „Next-generation scalable nano-enhanced thermal Energy storage composities of unprecedented performance”. Do głównych zadań należeć będzie, między innymi: zaangażowanie w przełomowe badania nad tworzeniem i charakteryzowaniem nowych nanomateriałów, tworzenie nowych materiałów kompozytowych i ich charakteryzacja z uwzględnieniem ich właściwości chemicznych, termicznych i fizycznych,
  • pełnienie ról administracyjnych zgodnie z wymaganiami projektu oraz instytucji
  • publikowanie wyników badań w czasopismach posiadających współczynnik wpływu Impact Factor (IF) oraz liczbę punktów ministerialnych powyżej wartości granicznej dla dyscypliny nauki chemiczne,
  • rozpowszechnianie wyników badań naukowych oraz udział w konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych,
  • uczestnictwo w projektach badawczych finansowanych ze środków krajowych lub/i zagranicznych lub/i podejmowanie działań zmierzających do pozyskiwania projektów,
  • prace organizacyjne na rzecz wydziału lub uczelni wynikające z regulaminów UŚ,
  • realizowanie zadań organizacyjnych zgodnie z Indywidualnym Przydziałem Obowiązków.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony 3 lat,
  • zatrudnienie w Uniwersytecie w ramach podstawowego miejsca pracy,
  • wynagrodzenie w wysokości 8986,00 zł brutto miesięcznie (w tym dodatek za staż pracy jeśli dotyczy),
  • dodatkowe składniki wynagrodzenia zgodnie z Regulaminem wynagradzania pracowników Uniwersytetu,
  • dodatek projakościowy za szczególne osiągniecia zgodnie z obowiązującymi zasadami,
  • zadaniowy czas pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • środowisko pracy wspierające zrównoważony rozwój, oparte na zasadach różnorodności, równości i inkluzywności,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • możliwość korzystania z programu grupowego ubezpieczenia na życie dla osób zatrudnionych w Uniwersytecie i ich rodzin,
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego dla osób zatrudnionych w Uniwersytecie i ich rodzin,
  • możliwość korzystania z Pracowniczego Programu Emerytalnego oraz grupowego ubezpieczenia emerytalnego POGODNA JESIEŃ.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • list motywacyjny,
  • życiorys naukowy (CV),
  • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie (lub ich skany),
  • wykaz dorobku naukowego,
  • oświadczenie kandydata potwierdzające, że w okresie pobierania wynagrodzenia etatowego nie będzie pobierać innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich z projektów badawczych finansowanych w ramach konkursów NCN oraz u innego pracodawcy na podstawie umowy o pracę, w tym również u pracodawcy z siedzibą poza terytorium Polski,
  • inna dokumentacja określona w warunkach konkursu.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji