Post-doc stanowisko badawcze

Wydział Ekonomiczno - Socjologiczny, Katedra Socjologii Kultury
Uniwersytet Łódzki
  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk społecznych
  • nauki socjologiczne

Opis stanowiska

post-doc w Katedrze Socjologii Kultury UŁ, etat 1/1

Kandydat na ww. stanowisko powinien spełniać wymagania określone w art. 113, art. 116 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.) oraz Statutu Uniwersytetu Łódzkiego.

Nasze wymagania

  • Stopień doktora oraz kompetencje i doświadczenie w dziedzinie badań związanych z EUROBORDERWALKS (Niezbędne);
  • Biegła znajomość języka angielskiego i polskiego (niezbędna); znajomość języka ukraińskiego jako dodatkowy atutem;
  • Wykształcenie socjologiczne/społeczne z naciskiem na badania jakościowe, badania i analizy biograficzne, w tym procesy angażowania interesariuszy (niezbędne);
  • Posiadać doświadczenie w badaniach interdyscyplinarnych z umiejętnością angażowania się w różne dyscypliny i praktyki (socjologia, badania biograficzne i praktyka artystyczna) (niezbędne)
  • Wykazać się umiejętnościami pracy w zespole, nawiązywania kontaktów, posługiwania się poprawnym językiem pisanym, komunikacji interpersonalnej i umiejętnościami prowadzenia badań odpowiednimi do nadrzędnych celów projektu (niezbędne);
  • Publikacje recenzowane (pożądane);
  • Pożądane jest wcześniejsze doświadczenie w zakresie metodologii angażowania interesariuszy, w szczególności decydentów, w celu umożliwienia zmian systemowych (pożądane);
  • Potencjał w zakresie kierowania zespołem (pożądane).
  • Należy pamiętać, że weryfikacja Garda i międzynarodowa kontrola mogą stanowić część procesu wyłaniania kandydata.

Zakres obowiązków

  • Odgrywać wiodącą rolę w osiąganiu ogólnych celów projektu w Łodzi w odniesieniu do każdego z czterech pakietów roboczych projektu, poprzez opracowywanie innowacji teoretycznych, metodologicznych i etnomimetycznych w celu przeprowadzenia dogłębnego mapowania biograficznego każdej granicy, a także analizy porównawczej
  • Prowadzić i pełnić kluczową rolę w programie badań w Polsce pod nadzorem i kierownictwem Primary Investigator we współpracy z partnerami akademickimi w Cork i Zagrzebiu.
  • W pełni współuczestniczyć w podejmowaniu odpowiedzialności operacyjnej za realizację projektu w Łodzi. Obejmie to projektowanie badań, pracę w terenie, analizę, zaangażowanie interesariuszy, organizację wydarzeń, komunikację oraz rozpowszechnianie celów i wyników projektu wśród środowisk akademickich, politycznych i szerszych interesariuszy pod nadzorem Primary Investigator.
  • Angażować się w działania na rzecz rozwoju zawodowego zgodnie z wymaganiami Primary Investigator oraz Katedry.
  • Angażować się w projektowanie i realizację badań.
  • Wspierać Primary Investigator i zespół badawczy w projektowaniu i opracowywaniu programu badań.
  • Aangażować się w rozpowszechnianie wyników badań, zgodnie z zaleceniami i przy wsparciu oraz pod nadzorem Primary Investigator.
  • Ściśle współpracować ze studentem studiów doktoranckich prowadzącym badania na granicy irlandzkiej.
  • Prowadzić prace administracyjnych związane z projektem badawczym i jego kierowaniem
  • Wykonywać wszelkie dodatkowe obowiązki.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • Kwestionariusz osobowy, oświadczenia i list motywacyjny dostępne na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego: https://www.uni.lodz.pl/kariera.
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych i uzyskania stopnia naukowego doktora,
  • CV,
  • Lista publikacji i innych osiągnięć,
  • Dokumenty potwierdzające odbyte szkolenia, kursy i posiadane certyfikaty (w tym językowe); w przypadku braku certyfikatów oświadczenie o poziomie znajomości języków obcych (podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany),
  • Opcjonalnie - opinia z ostatniego miejsca pracy.

Załączniki

Weź udział w rekrutacji

  • Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
    Katedra Socjologii Kultury
    ul. Rewolucji 1905 r. nr 41/43, 90-214 Łódź, Polska.