Post-doc stanowisko badawcze

  • Miejsce: Łódź
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę, pełny etat
  • Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych
  • inżynieria mechaniczna

Opis stanowiska

Politechnika Łódzka jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Posiada 80-letnią tradycję i doświadczenie w kształceniu kadr i prowadzeniu badań naukowych. Jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Współpracuje
z największymi firmami w kraju i za granicą. Prowadzi badania naukowe na europejskim poziomie, tworzy nowe technologie i patenty przy współpracy z najlepszymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Jednym z filarów zarządzania Politechniką Łódzką jest równe traktowanie pracowników niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy innych cech demograficzno-społecznych. W 2016 roku PŁ jako pierwsza Uczelnia techniczna w Polsce otrzymała wyróżnienie HR EXCELLENCE IN RESEARCH, potwierdzające, że Uczelnia stosuje zasady „Europejskiej Karty Naukowca” i „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.

Nasze wymagania

  • Doktorat z zakresu inżynierii mechanicznej, mechaniki, fizyki klasycznej, matematyki stosowanej, fizyki komputerowej uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed zgłoszeniem;
  • Na czas zatrudnienia w projekcie Kandydat nie powinien być zatrudniony na umowę o pracę w innej jednostce lub weźmie urlop bezpłatny z macierzystej uczelni;
  • Kandydat nie będzie otrzymywał żadnego innego wynagrodzenia z Narodowego Centrum Nauki;
  • Stopień doktora uzyskany w uczelni innej niż Politechnika Łódzka lub udokumentowany przynajmniej 10-cio miesięczny staż w kraju innym niż uzyskany doktorat;
  • Kierownik projektu nie był promotorem ani promotorem pomocniczym rozprawy doktorskiej Kandydata;

Mile widziane

  • Biegła znajomość języka angielskiego - umożliwiająca komunikację i pisanie artykułów naukowych (obowiązkowe); mile widziana znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym.
  • Potwierdzone publikacjami doświadczenie w pracach naukowych związanych z modelowaniem, analizą dynamiczną, tłumieniem i odzyskiwaniem energii z drgań w układach mechanicznych/mechatronicznych w zakresie wskazanym we wniosku projektu
  • Wiedza z zakresu:  modelowania fizycznego i matematycznego drgających układów mechanicznych, elektronicznych i mechatronicznych o jednym i wielu stopniach swobody;  programowania procedur numerycznych w języku skryptowym oraz w formie blokowej oraz rozwiązywanie równań różniczkowych nieliniowych;  Zjawiska rezonansu, bifurkacji, tłumienia, chaosu, synchronizacji, tarcia, oddziaływań magnetycznych i odzyskiwania energii w drgających układach mechatronicznych;  wykonywania pomiarów eksperymentalnych i rejestrowania wyników;  opracowywania wyników badań i zamieszczania publikacji w czasopismach naukowych.
  • Opublikowana w czasopiśmie z Impact Factorem publikacja dotycząca prac naukowych związanych z modelowaniem, analizą dynamiczną, tłumieniem i odzyskiwaniem energii z drgań w układach mechanicznych/mechatronicznych w zakresie wskazanym we wniosku.

Zakres obowiązków

  • prowadzenie prac badawczych związanych z tematyką projektu;
  • udokumentowanie wyników w postaci publikacji w renomowanych czasopismach naukowych.

Oferujemy

  • Umowa o pracę na pełny etat;
  • Planowany okres zatrudnienia 12 miesięcy;
  • Planowany termin rozpoczęcia pracy: grudzień 2024
  • możliwość rozwoju kariery naukowej;
  • uczestniczenie w konferencjach krajowych i międzynarodowych;
  • publikowanie artykułów naukowych w czasopismach o wysokim wskaźniku cytowalności.

Dokumenty wymagane do rekrutacji

  • podanie o zatrudnienie do JM Rektora PŁ
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie w Politechnice Łódzkiej, stanowiący załącznik nr 1.1 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Klauzula o ochronie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.2 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1.3 do „POLITYKI OTM-R – OTWARTY PRZEJRZYSTY MERYTORYCZNY PROCES REKRUTACJI”;
  • odpisy/kopie dyplomów potwierdzających uzyskania stopnia doktora oraz ukończenia studiów I i II stopnia;
  • Lista osiągnięć naukowych z wyróżnieniem tych związanych z tematyką projektu;
  • inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje.