Lektor – Koordynator Centrum Językowego

Centrum Językowe w Poznaniu
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk humanistycznych
  • językoznawstwo

Opis stanowiska

SWPS‌ ‌Uniwersytet‌ ‌Humanistycznospołeczny‌ ‌‌to‌ ‌niepubliczna‌ ‌uczelnia‌ ‌akademicka‌ ‌prowadząca‌ ‌działalność‌ ‌badawczą‌ ‌oraz‌ ‌oferująca‌ ‌studia‌ ‌o‌ ‌profilu‌ ‌praktycznym‌ ‌i‌ ‌akademickim‌ ‌w‌ ‌Warszawie,‌ ‌Wrocławiu,‌ ‌Sopocie,‌ ‌Poznaniu‌ ‌i‌ ‌Katowicach.‌ ‌Oferta‌ ‌dydaktyczna‌ ‌uczelni‌ ‌obejmuje‌ ‌kierunki‌ ‌z‌ ‌zakresu‌ ‌nauk‌ ‌społecznych,‌ ‌humanistycznych,‌ ‌ale‌ ‌także‌ ‌wzornictwa‌ ‌i‌ ‌grafiki.‌ ‌

Uczelnia‌ ‌należy‌ ‌do‌ ‌grona‌ ‌najbardziej‌ ‌aktywnych‌ ‌ośrodków‌ ‌badawczych‌ ‌w‌ ‌Polsce,‌ ‌a‌ ‌jej‌ ‌pracownicy‌ ‌mają‌ ‌realny‌ ‌wpływ‌ ‌na‌ ‌rozwój‌ ‌wielu‌ ‌dziedzin‌ ‌nauki.‌ ‌Wyniki‌ ‌prowadzonych‌ ‌przez‌ ‌nich‌ ‌badań‌ ‌znajdują‌ ‌zastosowanie‌ ‌w‌ ‌różnych‌ ‌obszarach‌ ‌gospodarki‌ ‌i‌ ‌życia‌ ‌społecznego. Na‌ ‌uczelni‌ ‌działa‌ ‌kilkanaście‌ ‌jednostek‌ ‌badawczych‌ ‌prowadzących‌ ‌interdyscyplinarne‌ ‌projekty.‌ ‌ ‌

Zespół‌ ‌Uniwersytetu‌ ‌SWPS‌ ‌tworzy‌ ‌ponad‌ 800‌ ‌osób‌ ‌–‌ ‌pracowników‌ ‌akademickich‌ ‌i‌ ‌pionu‌ ‌biznesowo-organizacyjnego.‌ ‌Uczelnia‌ ‌jest‌ ‌atrakcyjnym‌ ‌miejscem‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego,‌ ‌zapewnia‌ ‌system‌ ‌atrakcyjnych‌ ‌benefitów‌ ‌pracowniczych.‌ ‌Tworzymy‌ ‌zróżnicowane‌ ‌i‌ ‌współdziałające‌ ‌środowisko‌ ‌profesjonalistów‌ ‌ceniących‌ ‌pracę‌ ‌na‌ ‌rzecz‌ ‌studentów,‌ ‌tworzenie‌ ‌wiedzy‌ ‌i‌ ‌jej‌ ‌praktyczne‌ ‌wykorzystanie.‌ ‌Pracownikami‌ ‌i‌ ‌współpracownikami‌ ‌uczelni‌ ‌są‌ ‌wybitni‌ ‌naukowcy,‌ ‌odnoszący‌ ‌sukcesy‌ ‌praktycy,‌ ‌artyści‌ ‌i‌ ‌przedstawiciele‌ ‌świata‌ ‌mediów.‌ ‌ ‌

Centrum Językowe w Poznaniu ‌SWPS‌ ‌Uniwersytetu‌ ‌ Humanistycznospołecznego‌ ‌poszukuje kandydatów i kandydatek ‌na‌ ‌stanowisko:‌ ‌

Lektor     –     Koordynator Centrum Językowego

w‌ ‌grupie‌ ‌pracowników‌ ‌dydaktycznych‌ ‌ ‌‌

pensum dydaktyczne 540 godzin

Miejsce‌ ‌pracy:‌ ‌Poznań

Zadania na stanowisku:

  • Część dydaktyczna:
    • prowadzenie zajęć ze studentami w wymiarze określonym pensum,
    • przygotowanie sylabusów do prowadzenia zajęć dydaktycznych,
    • weryfikacja efektów uczenia się zgodnie ze standardami uczelnianymi, przygotowanie i uzupełnianie protokołów potwierdzających osiągnięte przez studentów efekty uczenia się.
  • Część organizacyjna:
    • przygotowanie oferty zajęć dydaktycznych oraz ich obsady na dany rok akademicki,
    • współpraca przy tworzeniu budżetu Centrum Językowego,
    • weryfikacja i zatwierdzanie sylabusów do zajęć dydaktycznych wszystkich lektorów zatrudnionych w danym kampusie,
    • weryfikacja efektów uczenia się u studentów, a w szczególności w zakresie testów diagnostycznych na poziomie B2,
    • weryfikacja standardów nauczania poprzez prowadzenie obserwacji zajęć dydaktycznych oraz czuwania nad przebiegiem ankiet ewaluacyjnych,
    • wydawanie decyzji w sprawach studenckich z ramienia Dziekana (w ramach obowiązujących na uczelni aktów prawnych),
    • współpraca z pozostałymi działami uczelni, w celu zapewnienia płynności pracy Centrum Językowego,
    • kontakt z lokalnymi wydawnictwami, w celu zapewnienia najwyższej jakości oferty książkowej dla studentów.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Posiadania‌ ‌tytułu zawodowego magistra, w dziedzinie: Filologii angielskiej/ Ośrodka Studiów Amerykańskich lub Lingwistyki stosowanej z językiem angielskim, potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie C1 i wyżej,
  • Komunikatywna znajomość języka polskiego;
  • Przynajmniej 3-letniego doświadczenia w pracy na uczelni wyższej w prowadzeniu kursów akademickich dla grup o profilu ogólnym (mile widziane doświadczenie w prowadzeniu kursów specjalistycznych o profilu biznesowym lub psychologicznym),
  • Doświadczenia w pracy ze studentami zagranicznymi,
  • Doświadczenia w przygotowaniu sylabusów do zajęć,
  • Doświadczenia w prowadzeniu zajęć online w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz narzędzi typu Google Classroom oraz Google Meet (mile widziane doświadczenie w prowadzeniu zajęć hybrydowych, z częścią grupy zdalnie, a z częścią w budynku),
  • Znajomości platform e-learningowych wykorzystywanych przy nauce języka angielskiego,
  • Wysokich umiejętności komunikacyjnych niezbędnych we współpracy z lektorami oraz innymi działami uczelni, które mają wpływ na organizację pracy Centrum Językowego,
  • Wysokich umiejętności organizacyjnych,
  • Otwartości, gotowości do prowadzenia zajęć o różnej modalności,
  • Gotowości‌ ‌do‌ ‌prowadzenia‌ ‌zajęć‌ ‌także‌ ‌w‌ ‌weekendy‌,
  • Gotowości do pełnienia funkcji Koordynatora,
  • Deklaracji‌ ‌o‌ ‌zatrudnieniu‌ ‌w‌ ‌SWPS‌ ‌Uniwersytecie‌ ‌Humanistycznospołecznym‌ ‌jako‌ podstawowym‌ ‌miejscu‌ ‌pracy‌.

Oferujemy:

  • Konkurencyjne dla środowiska akademickiego wynagrodzenie oraz system atrakcyjnych benefitów,
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym rozwijania kompetencji dydaktycznych,
  • Elastyczne ścieżki rozwoju zawodowego,
  • Dostęp do wewnętrznego systemu grantów oraz profesjonalną obsługę przy aplikowaniu i realizacji projektów badawczych i rozwojowych,
  • Możliwość pracy i rozwoju w interdyscyplinarnym i przyjaznym środowisku akademickim,
  • Współtworzenie kultury instytucjonalnej ceniącej otwartość, odwagę i odpowiedzialność.

Wykaz‌ ‌dokumentacji‌ ‌konkursowej:‌ ‌ ‌

  • CV‌ ‌z‌ ‌wykazem‌ ‌dorobku‌ ‌naukowego,‌ ‌dydaktycznego‌ ‌i‌ ‌organizacyjnego‌ ‌(z‌ ‌bezpośrednim‌ odniesieniem‌ ‌do‌ ‌podanych‌ ‌wyżej‌ ‌kryteriów‌ ‌kwalifikacyjnych),‌ ‌a‌ ‌także‌ ‌zawierające‌ ‌opis‌ ‌innych‌ ‌doświadczeń‌ ‌zawodowych‌ ‌i‌ ‌zainteresowań‌ ‌ ‌
  • kopia‌ ‌dokumentów‌ ‌poświadczających‌ ‌uzyskanie‌ tytułu zawodowego magistra.

Zgłoszenia

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem przycisku APLIKUJ.

Termin nadsyłania aplikacji: 07.07.2022 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 30.07.2022 r.

Termin rozpoczęcia pracy: wrzesień 2022 r.

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia dydaktyczne – 50% oceny;
  • Osiągnięcia praktyczne i organizacyjne  –50 % oceny.

Skład‌ ‌komisji‌ ‌konkursowej: ‌

  • dr hab. Ewa Gruszczyńska, prof. Uniwersytetu SWPS – Przewodnicząca Komisji
  • Aleksandra Gutkowska- Maciejuk – Członkini Komisji
  • Anna Szaniawska – Członkini Komisji
  • Anna Zając –  Pracownik działu personalnego, Sekretarz Komisji

Konkurs‌ ‌jest‌ ‌pierwszym‌ ‌etapem‌ ‌określonej‌ ‌w‌ ‌Regulaminie‌ ‌konkursu‌ ‌(LINK‌ ‌DO‌ ‌REGULAMINU)‌ procedury‌ ‌zatrudniania‌ ‌na‌ ‌stanowisku‌ ‌nauczyciela‌ ‌akademickiego,‌ ‌a‌ ‌jego‌ ‌pozytywne‌ ‌ rozstrzygnięcie‌ ‌stanowi‌ ‌podstawę‌ ‌do‌ ‌dalszego‌ ‌postępowania.‌

‌Dodatkowe‌ ‌informacje‌ ‌można‌ ‌uzyskać‌ ‌‌pod‌ ‌adresem‌ azajac2@swps.edu.pl

Komisja‌ ‌konkursowa‌ ‌zastrzega‌ ‌sobie‌ ‌prawo‌ ‌do‌ ‌kontaktu‌ ‌jedynie‌ ‌z‌ ‌wybranymi‌ ‌kandydatami.‌ ‌