Profesor Uczelni

Wydział Psychologii i Prawa w Poznaniu
Uniwersytet SWPS
  • Miejsce: Poznań
  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę
  • Dziedzina nauk społecznych
  • psychologia

Opis stanowiska

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny to niepubliczna uczelnia akademicka prowadząca działalność badawczą oraz oferująca studia o profilu praktycznym i akademickim w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Obecnie przygotowuje się do uruchomienia studiów w Krakowie.

Uczelnia należy do grona najbardziej aktywnych ośrodków badawczych w Polsce, a jej pracownicy mają realny wpływ na rozwój wielu dziedzin nauki. Wyniki prowadzonych przez nich badań znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego. Na uczelni działa kilkanaście jednostek badawczych prowadzących interdyscyplinarne projekty.

Zespół Uniwersytetu SWPS tworzy ponad 800 osób – pracowników akademickich i pionu biznesowo-organizacyjnego. Uczelnia jest atrakcyjnym miejscem rozwoju zawodowego, zapewnia system atrakcyjnych benefitów pracowniczych. Tworzymy zróżnicowane i współdziałające środowisko profesjonalistów ceniących pracę na rzecz studentów, tworzenie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie. Pracownikami i współpracownikami uczelni są wybitni naukowcy, odnoszący sukcesy praktycy, artyści i przedstawiciele świata mediów. W związku z dynamicznym rozwojem uczelni poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko:

Profesor uczelni

Ścieżka badawczo-dydaktyczna

Grupa stanowisk: R2

Wydział: Wydział Psychologii i Prawa w Poznaniu

Kierunek Psychologia

Lokalizacja: Poznań

Pensum dydaktyczne: 240 godzin

Liczba stanowisk: 1

Zadania:

  • Prowadzenie badań naukowych;
  • Pozyskiwanie środków na badania naukowe;
  • Publikowanie wyników badań w punktowanych czasopismach i monografiach;
  • Doskonalenie warsztatu badawczego;
  • Prowadzenie zajęć dydaktycznych;
  • Działania organizacyjne na rzecz Wydziału;
  • Doskonalenie warsztatu nauczyciela akademickiego;
  • Opracowywanie autorskich programów zajęć;
  • Organizacja procesu dydaktycznego;
  • Organizacja konferencji i seminariów naukowych.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie psychologia (najpóźniej na dzień 30 września 2023 r.), stopnia naukowego doktora w dyscyplinie psychologia lub pokrewnej oraz dyplomu ukończenia studiów magisterskich z zakresu psychologii lub dziedzin pokrewnych;
  • Doświadczenia dydaktycznego oraz dorobku naukowego w jednym z podanych obszarów: Psychologia poznawcza lub Psychologia emocji i motywacji lub Metodologia lub Statystyka lub Psychologia rozwoju człowieka;
  • Doświadczenia w prowadzeniu prac dyplomowych (magisterskich i doktorskich) dla studentów psychologii;
  • Doświadczenia w aktywnym udziale w zagranicznych konferencjach naukowych;
  • Posiadania dorobku naukowego poświadczonego publikacjami w recenzowanych czasopismach posiadających impact factor;
  • Doświadczenia w kierowaniu grantami finansowanymi ze źródeł zewnętrznych;
  • Biegłej znajomości języka polskiego;
  • Gotowości do prowadzenia zajęć w weekendy.

Dodatkowo oczekujemy:

  • Deklaracji o zatrudnieniu w SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym jako podstawowym miejscu pracy

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Korzystne warunki finansowe;
  • Możliwość rozwoju zawodowego;
  • Mentoring naukowy mobilizujący do dalszego rozwoju;
  • Możliwość współudziału w kształtowaniu i rozwijaniu Instytutu Psychologii i Wydziału Psychologii i Prawa w Poznaniu;
  • Możliwość zdobycia dofinansowania udziału w zagranicznych konferencjach naukowych adiustacji tekstów, publikacji monografii habilitacyjnej;
  • Nastawienie na rozwój naukowy poprzez wsparcie Działu Badań Naukowych i Projektów w pozyskiwaniu i realizacji grantów;
  • Wsparcie w komercjalizacji projektów badawczych oraz ułatwienie współpracy z zewnętrznymi firmami i inwestorami przy wsparciu Centrum Transferu Wiedzy oraz SWPS Innowacje;
  • Elastyczne‌ ‌ścieżki‌ ‌rozwoju‌ ‌zawodowego‌ oraz swobodę w działaniu – możliwość realizacji autorskich pomysłów, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i tworzenia własnych zespołów badawczych;
  • Laboratoria wyposażone w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie oraz centra badawcze, które działają na pograniczu nauk społecznych i nowych technologii;
  • Pracę w przyjaznym i wspierającym środowisku dbającym o jakość życia pracownika;
  • Zniżki na studia magisterskie i podyplomowe oferowane przez Uniwersytet SWPS dla pracownika i jego rodziny;
  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika jego rodziny;
  • Dofinansowanie do pakietu Multisport i MultiBenefit;
  • Możliwość przystąpienia do Ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach.

Wymagane dokumenty:

  • CV naukowe z wykazem dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego z bezpośrednim odniesieniem do podanych wyżej kryteriów kwalifikacyjnych;
  • Skan dokumentu potwierdzającego otrzymanie stopnia naukowego doktora oraz dyplomu ukończenia studiów magisterskich z zakresu psychologii lub dziedzin pokrewnych;
  • Skan dokumentu potwierdzającego otrzymanie stopnia naukowego doktora habilitowanego (lub oświadczenie o planowanej dacie uzyskania).

Zgłoszenia:

Zgłoszenie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego.

Kryteria formalne:

  • Osiągnięcia naukowe – 50 % oceny
  • Osiągnięcia dydaktyczne – 30 % oceny
  • Osiągnięcia organizacyjne i praktyczne – 20 % oceny

Termin składania dokumentów upływa: 7 maja 2023 r.

Rozstrzygnięcie konkursu: 31 maja 2023 r.

Wyłoniony kandydat rozpocznie pracę od dnia 1 października 2023 r.

Skład Komisji Konkursowej:

  • Dr hab. Szymon Draheim, Prof. Uniwersytetu SWPS, Przewodniczący Komisji,
  • Dr Konrad Piotrowski, Członek Komisji,
  • Dr hab. Alicja Grochowska, Prof. Uniwersytetu SWPS, Członek Komisji,
  • Angelika Szczuka – Przedstawicielka Działu Personalnego,
  • Anna Zając – Sekretarz Komisji.

W razie potrzeby dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt elektroniczny pod adresem azajac2@swps.edu.pl

LINK do REGULAMINU

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.